var310120

PETROVIĆ KRENUO POBJEDOM

Datum objave: 31.01.2020

Inter je na odličan način otvorio nastavak Hrvatski Telekom Prve lige. U utakmici 20. kola na stadionu Ivan Laljak – Ivić naša je momčad pobijedila Istru 1961, rezultat glasi 2:0! Tako je trener Željko Petrović uspješno debitirao vodeći u službenoj utakmici Inter, te u ovom trenutku njegov sastav ima četiri boda više od Puljana. Također, premijerno je u Zaprešiću jedna hrvatska prvoligaška utakmica odrađena uz uporabu VAR tehnologije. No, sudac Bebek nije niti u jednom trenutku na ekranu provjeravao događaje iz igre.

Inter je poveo u 11. minuti, nakon udarca kapetana Postonjskog lopta je došla do Mitrovića, a on, iskosa s desne strane, odlično pucao i postigao efektan pogodak. Drugi gol viđen je u 26. minuti. Mlinar je ubacio u šesnaesterac, a na loptu su krenuli Mamut i stoper gostiju Bosančić. On je nespretno zahvatio loptu i poslao je u vlastitu mrežu. Interovo vodstvo tako je postalo sasvim opipljivo, a tih 2:0 ostalo je do kraja utakmice.

Istra je u drugom poluvremenu imala inicijativu i napadala, ali nije stvorila velike prilike i naša momčad očuvala je kapital iz prvog dijela. U 59. minuti Mamut i Serderov našli su se u lijepim situacijama, ali nisu uspjeli zatresti mrežu i rezultat se nije promijenio.

Trener Željko Petrović nakon utakmice je izjavio:

-Ovo su vrlo važna tri boda. Po prvi put sam vodio ligašku utakmicu u Zaprešiću i najbitnije je da smo ostvarili cilj i osvojili tri boda. Igrom sam polovično zadovoljan, ali karakterom i borbenošću sto posto. To je bilo na maksimumu tijekom sve 93 minute utakmice. Poziciona igra nije bila na razini koju smo imali tijekom priprema i to me zabrinulo, ali sada je najvažnije bilo pobijediti u ogledu s izravnim konkurentom.

INTER: Frelih, Rom, Van Bruggen, Savić, Bosec, Postonjski, Mlinar, Mitrović (od 86. Benčić), Conev, Serderov (od 82. Zamouri), Mamut (od 75. Bilobrk).

ISTRA 1961: Čondrić, Grujević, Tomašević, Bosančić, Gonzalez (od 81. Maganjić), Galilea, Blagojević, Ivančić, Gržan. Miljanić (od 60. Perić-Komšić), Fintić  (od 67. Bušnja).

Sudac: Bebek (Rijeka). (I. Pezelj)