bosec_180219

VODILI 2:0, OSVOJILI BOD

Datum objave: 18.02.2019

Inter je na gostovanju u Velikoj Gorici odigrao 2:2 i osvojio prvi bod u nastavku prvenstva. Bila je to utakmica 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige, ogled koji je ponudio mnoštvo uzbuđenja.

Naša momčad izvrsno je otvorila utakmicu i već u 6. minuti imala vodstvo 2:0. Prvi pogodak postigao je Serderov u 4. minuti, kada je iz drugog pokušaja, nakon što mu se lopta odbila, kvalitetno naciljao mrežu suparnika. Odmah potom, u 6. minuti, u strijelce se upisao Rak, iskoristivši asistenciju Kaluđerovića.

Početak nije mogao biti bolji, ali Gorica je u 11. minuti smanjila zaostatak. Strijelac je iz slobodnog udarca bio Lovrić. Prethodno je Šimunec dobio žuti karton, da bi u 19. minuti, zbog igranja rukom, zaradio i drugi te morao napustiti igru. Inter je ostao brojčano oslabljen i bilo je jasno koliko će teško biti sačuvati prednost. Ubrzo nakon crvenog kartona Šimunca, u igru je umjesto napadača Kaluđerovića ušao stoper J. Čeliković. Jasno, bilo je nužno zakrpati obranu, ali zbog toga je patio napadački segment našeg sastava.

Lovrić je u 27. minuti opet dobro pucao i pogodio vratnicu, da bi na suprotnoj strani udarac Serderova otišao proprilično iznad grede. U 40. minuti lijepa prilika ukazala se Dvornekoviću, ali Matković je obranio.

Upravo je Matković obilježio početak drugog poluvremena. Najprije je napravio jedanaesterac na Dvornekoviću, ali odmah potom bravurozno obranio udarac Zwolinskog s bijele točke. Interu su se prema kraju utakmice otvarale neke lijepe mogućnosti, no Serderov i Bosec nisu kvalitetno zavšavali akcije. U 84. minuti stiglo je izjednačenje. Ndiaye je ubacio loptu pred Interova vrata, a tamo Suk dobro reagirao i udarcem glavom postavio konačnih 2:2.

Branko Lađević, asistent trenera Samira Toplaka, na press-konferenciji ovako je prokomentirao viđeno:

-Imali smo dobro otvaranje i u 6. minuti vodili 2:0. Ali, nakon dvije nesmotrene pogreške našeg obrambenog igrača, Gorica je smanjila, a mi ostali s igračem manje. Stoga na kraju možemo biti zadovoljni rezultatom, iako su nam se otvarale i neke prilike za nove pogotke. Ostaje žal zbog ispuštenog vodstva, ali crveni karton dosta nas je poremetio. Bod smo zaslužili, iako smo bili blizu i osvajanju sva tri.

GORICA: Kahlina, Mčedlišvili, Moro (od 56. Ndiaye), Oboabona, Čabraja, Maloća, Suk, Šroler (od 56. Deaconu), Dvorneković, Lovrić (od 67. Miya), Zwolinski.

INTER: Matković, Bosec, Tatomirović, Šimunec, Valentić, Brezovec, Muhar, Serderov (od 59. Postonjski), Rak (od 78. Mišković), Čulina, Kaluđerović (od 25. J. Čeliković).

Sudac: Mlakar (Zagreb). (I. Pezelj)