celikovic_310319

VRLO DOBAR NASTUP U MAKSIMIRU

Datum objave: 31.03.2019

Inter je u 26. kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovao kod Dinama, te pretrpio minimalan poraz. Jedini pogodak za Dinamovih 1:0 postigao je Moro u 15. minuti. No, valja odmah kazati kako je naša momčad u Maksimiru odigrala vrlo dobro i kvalitetno parirala najboljem sastavu u državi. Čak je i Dinamov trener Nenad Bjelica rekao kako je Inter zaslužio barem bod. Većeg komplimenta hrabroj Interovoj postavi ne treba.

Pogodak odluke dogodio se nakon što je Oršić prošao po boku i ubacio, vratar Matković odbio loptu, a Moro zatresao mrežu. Imao je Inter u prvom poluvremenu nekoliko finih mogućnosti, ali udarci Raka (u više navrata) i Mamuta nisu završili na željenom mjestu. Isticao se i Dinamov vratar Livaković, koji je proglašen igračem utakmice, što opet dovoljno govori o nastupu naše momčadi. Imao je i domaćin novih prilika, a svakako najveću propustio je Andrić, kojemu je Matković obranio jedanaesterac.

Drugo poluvrijeme bilo je manje sadržajno, ali Dinamo je do posljednje sekunde bio pod pritiskom mogućnosti da Inter zabije i odnese bod. Pred sam kraj, šest minuta prije završetka, pokušao je iskosa Mamut, ali do promjene rezultata nije došlo. Unatoč tome, čestitke dečkima i stručnom stožeru na dojmljivom nastupu u Maksimiru!

DINAMO: Livaković, Moharrami, Lešković, Dilaver, Musa, Šunjić, Moro, Kadzior (od 80. Gjira), Petković (od 46. Olmo), Oršić, Andrić (od 59. Gavranović).

INTER: Matković, Bosec, Šimunec, J. Čeliković, I. Čeliković, Muhar, Postonjski, Serderov (od 66. Čulina), Conev (od 74. Mišković), Rak, Mamut.

Sudac: Bebek (Rijeka). (I.P.)