hajduk071219

BOD S HAJDUKOM

Datum objave: 09.12.2019

Nogometaši Intera osvojili su veliki bod u utakmici s Hajdukom. Riječ je o ogledu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige, koji je na zaprešićkom terenu okončan rezultatom 1:1. Inter je tako okončao seriju od pet uzastopnih poraza (četiri u prvenstvu, jedan u kupu), te, vjerujemo, najavio znatno ugodnije dane.

Naša momčad u prvom je poluvremenu vrlo dobro izgledala, a u 26. minuti stigla je do vodstva. Bosec, koji je ovom prilikom igrao na lijevom boku, probio je stranu i ubacio, a Simić nespretno reagirao u svom šesnaestercu i postigao autogol. S Hajdukove strane prijetio je Bradarić udarcima iz daljine, dok je Inter imao još nekoliko obećavajućih situacija, ali bez željene konkretizacije.

Hajduk je izjednačio u 42. minuti, kada je Eduok pogodio odmjerenim udarcem s distance, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1. Interova izvedba predstavljala je značajno ohrabrenje i ulila vjeru da bi utakmica mogla završiti povoljno za naš sastav.

U drugom dijelu Hajduk je imao posjed i nekoliko opasnih akcija, ali Interova obrana, predvođena sigurnim vratarom Matkovićem, nije pokleknula. Kako se ogled bližio kraju, sve je jača magla obavijala teren, ali Inter je pronašao put do uspjeha i na konto zasluženo stavio novi bod.

Trener Samir Toplak nakon utakmice je izjavio:

-Sretan sam jer smo izgledali kao prava ekipa. Izorali smo teren  i bili onakvi kakvi nismo bili u proteklih mjesec dana. U prvom dijelu čak smo bili i bolji, a u drugom izdržali sve, uz pomalo sreće i Matkovićeve obrane. Sada idemo u Veliku Goricu odigrati maksimalno...

INTER: Matković, Barić (od 90. Nekić), Grgić, Soldo, Bosec, Mazalović, Postonjski, Mlinar, Conev (od 63. Tatomirović), Mamut, Serderov (od 81. Tchuameni).

HAJDUK: Ljubić, Bašić (od 46. Tahiraj), Ismajli, Simić, Čolina, Kalik (od 77. Teklić), Bradarić, Jurić, Eduok (od 82. Delić), Jairo, Jradi.

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)