jadran_porec_250919

DOBRA AHMEDIJEVA PREMIJERA

Datum objave: 14.10.2019

Inter je u pripremnoj utakmici, odigranoj na zaprešićkom stadionu, remizirao s drugoligašem Rudešom. Dvoboj je okončan rezultatom 0:0, iako je Inter bio bliže pogotku.

Tu ponajprije mislimo na dvije situacije iz prvog poluvremena, u obje je novi Interov igrač Valon Ahmedi pogodio vratnice. Prvi put iz slobodnog udarca u 27. minuti, drugi put četiri minute kasnije. Inače, Ahmedijeva premijera protekla je u dobrom svjetlu. Valon je odigrao prvih 45 minuta i bio najzapaženiji na travnjaku. Igrao je na desnoj strani ofenzivnog dijela vezne linije, pokazao da je jak igrač, znalac, čvrst momak s odličnim i snažnim udarcima i ubačajima. S nestrpljenjem čekamo prve Ahmedijeve nastupe u borbi za bodove.

U drugom poluvremenu nije bilo previše sadržaja. Rudeš, kojeg odnedavno vodi poznati nekadašnji reprezentativac Marko Babić, uspješno je parirao pokušajima Intera da se probije do suparničkih vrata. Ipak, u 82. minuti Vego je uspio poslati dobar centrašut, a Mamut je glavom pucao pokraj vratnice. Pred sam kraj igre istaknuo se i naš mladi vratar Topić dobrom obranom jednog prilično opasnog udarca.

Inter je nastupio u sastavu: Matković, Bosec, Tatomirović, Savić, Čeliković, Mazalović, Mlinar, Ahmedi, Postonjski, Serderov, Tchuameni. Još su igrali: Topić, Galić, Nekić, Vego, Barić, Ljubić, Conev, Špoljarić, Benčić, Mamut. (I.P.)