slaven_230219

PORAZ OD SLAVENA

Datum objave: 29.04.2019

Nogometaši Intera pretrpjeli su domaći poraz u 31. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Slaven Belupo je iskoristio blijedo izdanje naše momčadi i upisao pobjedu 3:1. Inter je ovu utakmicu igrao četiri dana nakon kup-poraza (1:2) od Rijeke i očigledno se nije uspio oporaviti od velike potrošnje (psihološke i tjelesne) u polufinalu Kupa.

Već u 6. minuti Slaven je poveo. Goda je zabio nakon što ga je naša obrana zaboravila i tako iskoristio asistenciju Krstanovića. Inter do kraja poluvremena nije uspio izjednačiti, ali niti stvoriti naročite prilike. Ipak, u nastavku je, u 54. minuti, Bosec asistirao Conevu, koji je lijepim udarcem zatresao mrežu gostiju za 1:1.

Ponadali smo se da će taj pogodak razbuditi naš sastav, pa možda biti uvod i u potpuni preokret, no u 58. minuti gosti su opet poveli. U završnici lijepe akcije Bongongui je proigrao Čanađiju, koji je efektno zabio. Svaku neizvjesnost otklonio je Delić u 60. minuti, njegov gol postavio je konačnih 3:1 za Koprivničane. Dva gola zaostatka bili su pretežak teret za Interovu momčad kakva je u nedjelju bila.

Trener Samir Toplak:

-Tijekom svih 90 minuta ništa nam nije uspijevalo. Imali smo loša rješenja, igrali katastrofalno. Opet smo rano primili pogodak, a jedina svijetla točka bilo je izjednačenje. No, to nije bilo dovoljno jer nijedan igrač nije ispunio očekivanja. Sigurno se razlozi ovakve igre nalaze i u utakmici s Rijekom, ali mi nismo smjeli izgubiti od Slavena. No, idemo dalje, treba izvući pouke, a podsjećam na činjenicu da još uvijek imamo šest bodova više od Istre.

INTER: Matković, Bosec, Šimunec (od 46. Luštica), Tatomirović, I. Čeliković (od 77. Haramustek), J. Čeliković, Muhar, Serderov, Conev (od 77. Kaluđerović), Rak, Mamut.

S. BELUPO: Filipović, Iharoš, Međimorec, Šarlija, Goda, Vidović, Bongongui (od 79. Mladen), Plantak, Čanađija, Delić (od 88. Menalo), Krstanović (od 90. Lima).

Sudac: Bebek (Rijeka). (I.P.)