lokomotiva220120

PORAZ OD LOKOMOTIVE

Datum objave: 01.03.2020

Nogometaši Intera na svom su terenu poraženi od Lokomotive, koja je u Zaprešiću upisala pobjedu 2:0. Bila je to utakmica 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige, u kojoj su gosti i po treći put u ovom prvenstvu svladali našu momčad.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra, bez izrazitih prilika za pogotke. Tako je bilo sve do 44. minute, kada je Lokomotiva po oduzimanju lopte odigrala brzu akciju, Jakić je proigrao Kastratija, a on odmjerenim udarcem zatresao mrežu domaćina. Tako su gosti poveli u vrlo povoljnom trenutku i na odmor otišli s prednošću.

U nastavku je Inter prvi ozbiljno zaprijetio, Serderov je u 56. minuti vrlo dobro pucao, no vratar Grbić je obranio. Ubrzo je Interov vrlo bitan igrač Postonjski morao iz igre zbog ozljede, a Tuci je iz odlične prilike zatresao gredu naših vrata. U tijeku je bila 69. minuta kada je Uzuni proigrao Jakića, a on pogodio za konačnih 2:0 u korist gostiju iz Zagreba.

Trener Intera Željko Petrović nakon utakmice je izjavio:

-Prvo poluvrijeme proteklo je bez većih šansi s obje strane, sve do same završnice kada je jedna naša pogreška kažnjena pogotkom. U prvom dijelu igrali smo protiv vjetra i odličnog suparnika, a na odmor smo otišli pod dojmom primljenog pogotka. Željeli smo se u drugom poluvremenu što prije vratiti, ali naša igra se dobro razvijala samo do suparničkog šesnaesterca. Stoga, osim jednog udarca Serderova, nismo ozbiljnije zaprijetili. A Lokomotiva, s kvalitetnim i hitrim igračima, postigla je i drugi gol... Moramo se skupiti koliko god bilo teško. Još je dosta utakmica do kraja sezone i sada se posvećujemo gostovanju u Rijeci...

INTER: Hadžikić, Rom, Van Bruggen, Savić, Bosec, Postonjski (od 67. Mamut), Martić (od 54. Soldo), Mitrović (od 54. Zamouri), Conev, Serderov, Andrić.

LOKOMOTIVA: Grbić, Karačić, Mersinaj, Kolinger, Marković, Cokaj, Jakić (od 90. Tolić), Kastrati, Uzuni, Atiemwen (od 74. Halilović), Budimir (od 65. Tuci).

Sudac: Bel (Osijek). (I. Pezelj)