varazdin_251019

KAPITALNA POBJEDA U VARAŽDINU!

Datum objave: 28.10.2019

Nogometaši Intera upisali su izrazito važnu, vjerujemo jednu od kapitalnih pobjeda u 13. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. U Varaždinu su svladali istoimenog domaćina 1:0. Bilo je to dovoljno da naša momčad u petak navečer s desetog skoči na sedmo mjesto prvoligaške tablice.

Pogodak odluke postigao je Serderov u 30. minuti, iskoristivši jedanaesterac. Iako je domaći vratar Nevistić dirao loptu nogama, ona je ipak završila u mreži, a Serderov došao do osmog pogotka ove sezone, te sam preuzeo vrh tablice strijelaca.

Udarcu s bijele točke prethodio je odličan udarac Čelikovića i jednako takva obrana Nevistića. No, zatim je Adžić neoprezno natrčao na Mlinara, srušio ga i to je bio razlog što je sudac Jović pokazao na bijelu točku. S koje je Serderov donio Interu tri boda...

Na početku drugog poluvremena isključen je Varaždinov igrač Lisakovič, dobio je drugi žuti karton, a naša momčad s dosta muke sačuvala vodstvo. Varaždin je prijetio uglavnom preko Benka, ali Interova mreža ostala je netaknutom. Iako je ovo bilo daleko od idealne izvedbe našeg sastava, cilj je ostvaren i nakon trijumfa u Varaždinu znatno se lakše diše.

Kapetan Tomislav Mazalović poslije utakmice je izjavio:

-Bilo je teško, ali i najslađe! Ovo nam je najbitniji rezultat u sezoni, izravnom konkurentu smo uzeli tri boda na njegovom terenu, što vrijedi dvostruko. Sada je pred nama težak raspored, ali nadam se da ćemo biti pravi i sa svakim suparnikom tražiti priliku. Bitno je reći kako će i naši konkurenti upadati u težak raspored i tada će ova pobjeda još više dobiti na značaju. Možda sada još nismo ni svjesni koliko su ova tri boda vrijedna.

VARAŽDIN: Nevistić, Tkalčić, Stolnik, Adžić, Prce, Lisaković, Djou, Đurasek (od 46. Težak), Štefulj (od 72. Glavica), Benko, Mehdikhani (od 46. Kolarić).

INTER: Frelih, Tatomirović, Grgić, Savić (od 68. Mamut), Barić, Mlinar, Mazalović, Postonjski, Čeliković, Ahmedi (od 42. Conev, od 81. Soldo), Serderov.

Sudac: Jović (Zagreb). (I. Pezelj)