BOD U IGRI S GORICOM

POBJEDA PROTIV ZRINJSKOG

Datum objave: 01.07.2019

Nogometaši Intera svladali su mostarski Zrinjski 2:1, bila je to treća pripremna utakmica naše momčadi uoči starta nove sezone. Momčad Samira Toplaka protiv snažnog suparnika povela je u 10. minuti efektnim pogotkom Coneva. Odlučio se na udarac iz daljine, lopta je pogodila u gredu i odbila se na travu, a suci procijenili da je prešla gol-crtu i označili da je Inter došao u vodstvo.

Zrinjski je u prvom poluvremenu bio bolji suparnik, stvorio nekoliko prilika, imao i vratnicu, a izjednačio je u 28. minuti, kada je razigrani Šovšić izborio pa realizirao jedanaesterac.

U drugom poluvremenu bilo je mnogo izmjena, a mladi Interovi igrači dobro iskoristili minutažu. Ipak, pogodak vrijedan pobjede postigao je već dokazani Mamut. U 53. minuti odlično je lijevom nogom izveo slobodan udarac iskosa te efektno zatresao mrežu. Pred kraj je Nekić imao dobar pokušaj glavom, ali nije bilo promjene rezultata. Mreže se više nisu tresle, a Inter je upisao prvu pobjedu u aktualnim pripremama.

Trener Samir Toplak:

-Iz ove utakmice smo izvukli puno pouka. Zaključili smo da je dosta kemijanja, moramo se vratiti starom sustavu. Ovi rombovi i sve što smo probali, s obzirom na igrače koje imamo – ne štimaju. Najzadovoljniji mogu biti s klincima koji su hrabro odigrali drugo poluvrijeme. Ugodno su me iznenadili, ali ukupno gledajući - imamo još mnogo posla.

Interov sastav: Frelih, Galić, Tatomirović, Grgić, Vego, Mazalović, Postonjski, Mlinar, Conev, Mamut, Serderov. Još su igrali: Matković, Bosec, Soldo, Nekić, Čeliković, Špoljarić, Ljubić, Jurić, Mi. Benčić, Šlogar, Mitrović.

Inter u petak 5. srpnja u Austriji igra utakmicu protiv Tereka iz Groznog. Bit će to vrlo snažan test za Toplakovu momčad. (I.P.)