osijek211019

SERDEROV TRI, INTERU BOD

Datum objave: 21.10.2019

Nogometaši Intera na svom su terenu odigrali s Osijekom 3:3. Riječ je o utakmici 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige, dvoboju u kojem je naša momčad propustila veliku priliku za pobjedu. Inter je dvadesetak minuta prije kraja vodio 3:1, ali nije uspio održati prednost. Tako nije na pravi način iskorišten ni hat-trick izvrsnog Serderova.

Osijek je poveo u 26. minuti iz kaznenog udarca kojega je igranjem rukom skrivio Savić. Realizator s bijele točke bio je Marić. U 32. minuti došlo je do izjednačenja, Serderov je iskoristio asistenciju Mlinara i svladao Ivušića. U 43. minuti opet je efikasan Serderov. I ovaj put asistirao je Mlinar, a Serderov odličnim udarcem postigao efektan pogodak. Tako je Inter na odmor otišao s vodstvom 2:1.

U 63. minuti prednost je povećana nakon pogreške Škorića, koji je servirao loptu Serderovu, a on odnjerenim lob-udarcem zabio svoj i momčadski treći gol. Interu se smiješila važna pobjeda, no naša momčad nije izdržala. U 72. minuti zabio je Lopa nakon Manceovog ubačaja, da bi u sučevoj nadoknadi Špoljarić poentirao za konačnih 3:3. Šteta, iako bod protiv Osijeka nije loš. No, s obzirom na viđeno, Inter je propustio lijepu priliku da upiše pobjedu i priključi se ekipama koje imaju po deset bodova. Ovako je naš sastav s osam bodova pozicioniran na začelju...

Trener Samir Toplak:

-Teško je biti pametan nakon što izgubiš dva boda koja si zaslužio. Nismo smjeli primiti dva gola iz peterca, i to u situaciji kad u obrani imamo tri stopera. Tužan sam, ali treba reći da smo osvojili bod protiv velikog suparnika i pokazali da se s njim, kao što je to bilo i u Osijeku, možemo ravnopravno nositi. Sada se moramo spremiti za gostovanje u Varaždinu, gdje idemo na pobjedu. Nikoga se ne bojimo!

INTER: Frelih, Tatomirović, Grgić, Savić (od 82. Soldo), Bosec, Mazalović, Postonjski, Mlinar, Čeliković, Ahmedi (od 53. Ljubić), Serderov (od 80. Mamut).

OSIJEK: Ivušić, Gutieri (od 64. Ndockyt), Škorić, Majstorović, Silva, Kleinheisler (od 46. Pilj), Žaper, Lopa, Talys, Mance (od 73. Špoljarić), Marić.

Sudac: Vidulin (Kanfanar). (I. Pezelj)