serder_serderov_270319

SERDEROV ŽELI ZABITI I U MAKSIMIRU

Datum objave: 22.02.2020

Iza Interovih nogometaša tjedan je u kojemu je trebalo preboljeti poraz od Varaždina. Bila je to utakmica u kojoj su se našoj momčadi otvarale izvrsne perspektive. Nudila se mogućnost da se pobjedom napravi jedan od ključnih koraka prema mirnoj plovidbi ligaškim vodama. No, Inter, unatoč vodstvu i dobroj igri u prvom poluvremenu, nije ostvario željeno. Štoviše, Varaždin je u drugom dijelu igre zabio dva gola i odnio bodove iz Zaprešića.

Inter, međutim, nema vremena za žaljenje zbog propuštenog. Prva tri kola pod vodstvom trenera Željka Petrovića ponudila su dovoljno argumenata za optimizam. I uvjerenje kako će naš sastav sačuvati prvoligaški status. Istina, sada se ulazi u teži dio rasporeda, koji započinje gostovanjem kod prvaka Dinama. Utakmica je to 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a zakazana je za nedjelju 23. veljače s početkom u 15 sati. O Dinamovoj snazi suvišno je trošiti riječi, a dodatni Petrovićev problem bit će izostanak ozlijeđenog Frane Mlinara. No, trener je jasno poručio kako njegov sastav neće na maksimirski travnjak istrčati tek reda radi, odnosno unaprijed potpisati predaju.

Slično razmišlja i Serder Serderov, Interov napadački adut, igrač koji je zabio Varaždinu i tako stigao do devetog ligaškog gola ove sezone. Serderov kaže:

-Taj moj pogodak nije nažalost bio dovoljan za uspjeh. Dobro smo ušli u utakmicu s Varaždinom, bili na željenoj razni 30-35 minuta, no u nastavku je suparnik preuzeo inicijativu, postigao golove i osvojio bodove. Imali smo i mi još prilika, ali nismo ih realizirali.

Serder ipak nije potonuo u pesimizam.

-S Varaždinom nije dobro završilo, ali nema predaje. Siguran sam da će Inter ostati u Ligi, i to bez kvalifikacija!

A što očekivati od gostovanja kod Dinama?

-Znamo tko je Dinamo, prvak i najbolja momčad u Hrvatskoj. Ali gledajte, ja u svaku utakmicu ulazim sa željom da zabijem gol, a moja momčad osvoji tri boda. Zato ni uoči Dinama neću poželjeti ništa manje - zaključio je ubojiti Interov strijelac. (I. Pezelj)