krka_130719

NAPROMAŠIVALI SE PROTIV KRKE

Datum objave: 14.07.2019

Nogometaši Intera u slovenskom su mjestu Mirni odigrali generalku uoči početka nove prvoligaške sezone. Suparnik momčadi Samira Toplaka bio je slovenski drugoligaš Krka, a utakmica je okončana početnim rezultatom 0:0.

Remi bez pogodaka nije pravi odraz viđenog na travnjaku. Naime, Inter je bio znatno bolji suparnik, kontrolirao je igru, imao posjed i stvarao prilike. Ali, isto tako ih i – promašivao. U prvom poluvremenu lijepe prigode ukazale su se Serderovu, Conevu i Bosecu, ali mreža Krke ostala je nedirnuta. U nastavku je Inter imao i jedanaesterac, kojega je u 61. minuti izborio Conev, no Mazalović je s bijele točke loptu uputio pokraj vrata. Valja dodati kako je u drugom poluvremenu minutažu dobio i Gordan Barić, donedavni igrač Rudeša, mladić koji je vrlo iskoristiv na desnoj strani.

Trener Samir Toplak nakon utakmice je kazao:

-U jednu ruku mogu biti zadovoljan igrom, ali isto tako i nezadovoljan realizacijom. Mnogo toga smo promašili i sigurno je da taj segment moramo popraviti. Gorica, naš prvi suparnik u prvenstvu, sigurno nam neće ponuditi toliko prilika kao Krka.

Inter je tijekom priprema odigrao pet utakmice. Upisao je jednu pobjedu (Zrinjski 2:1) i četiri remija (Aluminij 2:2, Sindikat 0:0, Ahmat 1:1, Krka 0:0). No, ono pravo tek počinje, Inter na startu prvenstva gostuje u Velikoj Gorici u subotu 20. srpnja, utakmica starta u 21 sat.

Inter je protiv Krke igrao u sastavu: Frelih, Galić, Tatomirović, Grgić, Vego, Mlinar, Mazalović, Bosec, Conev, Mitrović, Serderov. Još su nastupili: Berković, Nekić, Čeliković, Postonjski, Barić i Tchuameni. (I. Pezelj)