inter-slaven_3-1_140919

PRVA POBJEDA, SVLADAN SLAVEN!

Datum objave: 14.09.2019

Inter je upisao prvu pobjedu u ovom prvenstvu! U utakmici 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige naša momčad trijumfirala je protiv Slavena Belupa 3:1. Strijelci za Inter bili su Serderov, Mlinar i Mamut, dok je za goste pogodio Nowak.

Prvo poluvrijeme proteklo je u obostrano prilično skromnoj igri. Ipak, otvorile su se obećavajuće situacije Mamutu i Čelikoviću, ali bez željenog efekta. Na suprotnoj strani baš je Čeliković dobrom obrambenom reakcijom sačuvao Interovu mrežu.

Početak nastavka iznjedrio je dva brza pogotka. U 46. minuti Mlinar je ubacio loptu pred vrata gostiju, a tamo Serderov odlično pucao glavom i zatresao mrežu. Interovo vodstvo kratko je trajalo, jer je u 48. minuti nakon kornera Slavena na drugoj vratnici priseban bio Nowak i izjednačio.

Utakmica se bližila kraju, a rezultat je glasio 1:1. No, u samoj završnici stigla su dva Interova gola. U tijeku je bila 86. minuta, kada je Postonjski centrirao s desne strane, a lopta došla do Mlinara koji pogađa za novo Interovo vodstvo. Odmah potom gosti su bili na milimetar do izjednačenja, Glavčić je iz slobodnog udarca zatresao vratnicu.

U sučevoj nadoknadi loptu je primio Mamut, udaljenost je bila dobrih dvadesetak metara, a potom je uslijedio sjajan Ivanov udarac lijevom nogom i potvrda Interove pobjede – 3:1. Osvojena su izrazito važna tri boda i vjerujemo kako će se ova utakmica pamtiti kao prekretnica na putu prema ispunjenu ciljeva.

Trener Samir Toplak je izjavio:

-Prije svega želim reći da sam presretan, ali ovo je bila naša najgora utakmica. U prvom poluvremenu me bilo sram, očito je psihološki pritisak sputao obje momčadi. Drugo poluvrijeme je bilo zanimljivije i mi smo osvojili bodove, iako smo u prethodnih sedam kola igrali bolje i ostajali bez njih. Ipak, ova pobjeda mnogo nam znači i na planu samopouzdanja.

INTER: Frelih, Tatomirović, Grgić, Soldo, Bosec, Mazalović, Mlinar, Čeliković, Conev (od 46. Postonjski), Serderov (od 76. Tchuameni), Mamut (od 90. Ljubić).

S. BELUPO: Ježina, Zirdum, Nowak, Mikulić, Karamarko (od 88. Bogojević), Glavčić, Koh, Lulić (od 74. Bačelić Grgić), Delić, Lima (od 79. Ejupi), Krstanović.

Sudac: Bebek (Rijeka). (I. Pezelj)