inter_istra_3-1

KAPITALAN TRIJUMF NAD ISTROM!

Datum objave: 15.03.2019

Inter je upisao izrazito važnu pobjedu i značajno osnažio svoju poziciju u borbi za ostanak. U utakmici 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige, naša momčad u Zaprešiću je svladala Istru 1961 rezultatom 3:1. Inter sada ima sedam bodova više (24 – 17) od Puljana koji se nalaze na devetom mjestu! Štoviše, Zaprešićani su u petak navečer preskočili i Slaven Belupo (22 boda), došli na sedmo mjesto, no Koprivničani tek trebaju odigrati utakmicu ovog kola s Lokomotivom.

Istra je u Zaprešiću vodila pogotkom Ndija, ali Inter je s dva gola Serderova i jednim Mamuta okrenuo utakmicu i trijumfalno je okončao. Nakon nekoliko nerealiziranih situacija (Čulina, Mamut, Nkololo), gosti su u 30. minuti izveli brz napad, a Ndi iskoristio asistenciju Galilee i zatresao Matkovićevu mrežu. Ipak, Inter je do kraja poluvremena uspio izjednačiti. U tijeku je bila 41. minuta kada je Bosec proigrao Serderova, a on izvrsnim udarcem s ruba šesnaesterca svladao Čondrića.

Inter je ambiciozno otvorio nastavak, ali to nije uspio materijalizirati. U 64. minuti veliku prigodu na drugoj strani imao je Savio, no Matković je odlično reagirao i obranio. Deset minuta kasnije Conev je iz povoljne situacije prebacio vrata, ali u 80. minuti Inter je zabio. Postonjski je ubacio u kazneni prostor, a tamo Mamut odlično pucao glavom i donio našem sastavu vodstvo 2:1. Ubrzo je na sceni opet Matković, zaustavio je udarac Ndija, koji je pred sam kraj utakmice zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren. U sučevoj nadoknadi Inter je postigao i treći pogodak, u brzoj kontri Mišković je proigrao Serderova, koji je pribrano poslao loptu u mrežu za konačan rezultat. Bio je to četvrti gol Serderova u sedam ligaških kola ovog proljeća.

Inter je utakmicu okončao učinkovito i atraktivno, te zasluženo došao do pobjede koja bi se trebala pokazati kapitalnom!

Trener Samir Toplak:

-Ako sam ovo preživio, živjet ću dugo... Istra je zahtjevan suparnik, ali mi smo pokazali da smo prava momčad. Iako smo promašili neke zicere, bili smo dovoljno konkretni i zasluženo došli do pobjede. Ona je stigla u mojoj 200. prvoligaškoj trenerskoj utakmici i sigurno ću nakon ovog važnog trijumfa igrače počastiti večerom!

INTER: Matković, Bosec, Šimunec, J. Čeliković, I. Čeliković, Postonjski, Muhar, Serderov, Brezovec (od 64. Conev), Čulina (od 64. Rak), Mamut (od 88. Mišković).

ISTRA 1961: Čondrić, Grujević, Rimane (od 46. Rodriguez), Bosančić, Pavić, Lončar, Galilea, Nkololo (od 76. Regan), Ndi, Savio, Laukžemis (od 54. Fuentes).

Sudac: Batinić (Osijek). (I. Pezelj)