dinamo_160819

INTERU ČESTITKE, DINAMU BODOVI

Datum objave: 19.08.2019

Nogometaši Intera poraženi su na svom terenu od Dinama. U utakmici 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige prvak je u Zaprešiću upisao pobjedu 2:1. Oba gola za goste postigao je Atiemwen, dok je vodeći pogodak za Inter zabio Conev. Valja kazati kako je Inter odigrao vrlo dobru utakmicu i kvalitetno parirao Dinamu, čiji je trener Nenad Bjelica na teren poslao većinu igrača koji nisu nastupili u Budimpešti i sudjelovali u trijumfu nad Ferencvarosom. Unatoč tome, Dinamov sastav opet je zvučao vrlo snažno.

Inter je poveo već u 8. minuti, kada je Serderov centrirao s lijeve strane, a Conev dobro pucao glavom i svladao Zagorca. Dinamo je pokušavao izjednačiti udarcima Gojaka i Atiemwena, ali vratar Frelih zaustavljao je te pokušaje. Ipak, u 41. minuti Atiemwen je pobjegao našoj obrani i izjednačio, iskoristivši tako lijepo proigravanje Majera.

Nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu Galić je dobio drugi žuti karton i morao napustiti igru. Inter je ostao s desetoricom igrača i odmah, u 50. minuti, primio gol. Gojak je ubacio iz slobodnog udarca, a Atiemwen postigao i drugi pogodak, te osigurao Dinamu prednost. Naš sastav dobro je izgledao i s igračem manje, a u 72. minuti Serderovu se otvorila lijepa prilika iz kontre, ali nije uspio poravnati. U samoj završnici bilo je nekoliko gužvi pred Dinamovim vratima, no bez pravog efekta. Tako je ostalo 2:1 za favorita, Inter je pokupio čestitke za dobru predstavu, ali na kontu su ostala samo dva boda iz pet utakmica.

Trener Samir Toplak:

-Nemam što zamjeriti svojim igračima. Odigrali su fajterski, poveli i u prvom poluvremenu limitirali Dinamo. No, suparnik je izjednačio, a nakon crvenog kartona Galiću bila je to druga priča. Ipak, opet smo došli do prilika za izjednačenje, ali kada u 88. minuti imaš dva kornera i slobodan udarac, koje ne uspiješ iskoristiti, onda nije čudno što ostaneš bez boda. Imali smo jako dobrih igrača, Serderova, Coneva, a vrlo dobar bio je i debitant Soldo. On je igrač izražene nogometne inteligencije, odlično je odradio pripreme i njega vrijedi forsirati.

Uz debi Nikole Solde, sina proslavljenog Zvonimira, valja kazati kako je dobro reagirao na dvije pozicije, stoperskoj i onoj u veznom redu. Soldo je u premijernom nastupu ostavio dojam mladića pred kojim je lijepa budućnost!

INTER: Frelih, Galić, Tatomirović, Soldo, Vego, Postonjski, Mlinar (od 55. Savić), Bosec, Conev (od 86. Tchuameni), Mitrović (od 72. Čeliković), Serderov.

DINAMO: Zagorac, Pinto, Th. Catherine, Lešković, Moubandje (od 75. Šitum), Gojak (od 78. Marin), Kadzior, Majer (od 89. Moro), Đira, Atiemwen , Gavranović.

Sudac: Batinić (Osijek). (I. Pezelj)