serder_serderov_270319

POBJEDA VRIJEDNA OSTANKA!

Datum objave: 06.04.2019

Nogometaši Intera pobijedili su na svom terenu Lokomotivu 3:2 i napravili, vjerujemo, ključan korak prema ostanku u prvoligaškom društvu. Naša momčad je u utakmici 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige dvaput gubila, ali uspjela je pronaći put do preokreta i trijumfa.

Lokomotiva je povela već u 6. minuti, kada je Lecjaks ubacio s lijeve strane, a Jakić poslao loptu u Matkovićevu mrežu. No, samo šest minuta kasnije vidjeli smo izjednačenje. I. Čeliković je poslao izvrstan centaršut, a Serderov glavom pogodio za povratak rezultata u ravnotežu. Drugo vodstvo gostiju dogodilo se na isteku poluvremena, kada je Ivanušec pucao s distance, lopta malo zakačila Boseca, dovoljno do dobije čudnu putanju i završi u Interovim vratima.

Valja reći da je Inter ovu utakmicu započeo u promijenjenom sustavu, ovaj put Samir Toplak odlučio se za formaciju 4-4-2 s rombom u veznom redu. Kasnije je trener pojasnio kako je to učinio zbog specifičnog načina igre Lokomotive. Bilo kako bilo, naš sastav u drugo je poluvrijeme ušao s rezultatskim minusom i čekao ga je težak posao u nastavku.

U 49. minuti J. Čeliković dobro je pucao glavom, ali gosti su izbili loptu s crte vrata. Lijepe prigode ukazale su se sredinom nastavka Lokomotivi, ali Matković je obranio Jakiću, a Uzuni bio neprecizan. U 73. minuti novo izjednačenje. Postonjski je ubacio iz kornera, a u gužvi se najbolje snašao kapetan Muhar i zakucao za 2:2. Deset minuta kasnije Bosec je u duelu s Mlinarom izborio jedanaesterac, a Mlinar dobio drugi žuti karton i morao napustiti igru. Udarac s bijele točke Postonjski je pretvorio u gol za pobjedu 3:2 i nova tri boda na kontu naše momčadi.

Inter je ovim trijumfom skočio na sedmo mjesto, s dva boda više od Slavena Belupa i deset u odnosu na Istru 1961. No, ta dva kluba imaju utakmicu manje i upravo se u ovom kolu međusobno susreću u Koprivnici.

Interov trener Samir Toplak:

-Presretan sam! Napokon se nešto okrenulo i u našu korist. Lokomotiva je dobra i izbalansirana momčad, ali mi smo se dobro borili i došli do pobjede. Koristili smo drugi sustav igre, ali opet smo zbog dekoncentracije rano primili pogodak. Pa zatim još jedan na samom kraju poluvremena. No, ostvarili smo veliku pobjedu u utakmici koja bi, da je igrana pred 30.000 gledatelja, slobodno mogla ići u eurovizijsku razmjenu. Ovaj trijumf vrlo je važan i zbog samopouzdanja naše momčadi.

INTER: Matković, Bosec, Šimunec, J. Čeliković, I. Čeliković, Muhar, Postonjski, Brezovec (od 46. Rak), Conev (od 74. Čulina), Serderov, Mamut (od 55. Mišković).

LOKOMOTIVA: Grbić, Kolinger, Majstorović, Datković, Karačić, Jakić (od 76. Rakić), Burić (od 58. Mlinar), Ivanušec, Lecjaks (od 74. Kastrati), Uzuni, Radonjić.

Sudac: Vidulin (Kanfanar). (I. Pezelj)