rijeka_010919

SVLADAN HARTBERG, MATKOVIĆ JUNAK

Datum objave: 08.09.2019

Nogometaši Intera odlično su odradili gostovanje u austrijskom Hartbergu. Pobijedili su istoimenog domaćeg prvoligaša (trenutačno petoplasiran) rezultatom 2:1. Inter je odlično ušao u utakmicu i već u 6. minuti poveo. Conev je izborio jedanaesterac, a Mamut bio siguran s bijele točke

U 20. minuti novi pogodak naše momčadi. Bosec je ubacio s desne strane, na loptu krenuo Mamut, ali ona je došla do Tatomirovića koji ju je ubacio u mrežu. Općenito, prvo poluvrijeme bilo je na finoj Interovoj razini i vodstvo 2:0 bilo je u skladu s prezentacijom Toplakove momčadi.

U nastavku je Hartberg postao poduzetniji i opasniji. Uslijed toga u 61. minuti Dante je udarcem iz daljine smanjio zaostatak domaćina. Ipak, vrhunac utakmice dogodio se desetak minuta kasnije. Vratar Matković najprije je obranio jedanaesterac Repu, no nakon odbijene lopte dosuđen je drugi kazneni udarac za Hartberg. Pucao je Cancola, ali Matković je i taj udarac zaustavio. Tako je popularni Matko postao junakom ovog nastupa u Austriji.

Imao je Inter prilika i u drugom poluvremenu, ali Mamut i dvaput Tchuameni nisu pronašli put lopti do mreže. No, i ovako je dobro, upisana je pobjeda koja bi vrlo pozitivno trebala utjecati na momčad.

Samir Toplak je nakon utakmice izjavio:

-Velika pobjeda! Jako sam zadovoljan prvim poluvremenom, to je bilo vrlo sigurno, ništa nismo dali suparniku. A mi smo bili efikasni. U nastavku smo se malo povukli, slabije  čuvali loptu i Hartberg nam je radio pritisak. Zatim smo napravili gluposti kod primljenog pogotka i penala. Nemoguće je što smo poklonili suparniku, ali vratili smo se u igru i na borbenost uspjeli izboriti trijumf.

Inter: Matković, Tatomirović, Grgić, Savić, Čeliković, Postonjski, Mlinar, Bosec, Soldo, Conev, Mamut. Još su igrali: Vego, Galić, Ljubić, Mitrović, Tchuameni. (I. Pezelj)