hajduk_040319_

HAJDUK ODNIO BODOVE

Datum objave: 04.03.2019

Nogometaši Intera pretrpjeli su poraz na domaćem terenu od Hajduka. Splićani su, u 23. kolu Hrvatski Telekom Prve lige, u Zaprešiću, pred oko tri tisuće gledatelja, upisali pobjedu 3:1. Dva pogotka za goste postigao je Jairo, jedan Caktaš, dok je poraz Intera ublažio Conev.

Hajduk je odlično ušao u utakmicu i već na početku najavio tijek ovog dvoboja. Prvi su zaprijetili Caktaš i Jairo, ali Matković je u oba navrata dobro reagirao i obranio. No, u 14. minuti Juranović je proigrao Jaira, a on volej-udarcem efektno pogodio mrežu. U 20. minuti opet je na sceni raspoloženi i atraktivni Jairo, izveo je virtuozne driblinge i po drugi put poslao loptu u Interovu mrežu. Rak je u 23. minuti uputio prvi Interov ozbiljniji udarac, ali bez efekta.

Na početku drugog poluvremena lijepa prilika ukazala se opet Raku, ali nije najbolje pucao i Posavec je obranio. Potom je udarcem iskosa pokušao Kaluđerović, no Posavec je opet uspješan. Potom je došla 52. minuta i otklanjanje svih dvojbi. Gyurcso je ubacio s desne strane, a Caktaš glavom postigao pogodak za Hajdukovih 3:0. Uskoro je Jairo pogodio vratnicu, a Gyurcso u 71. minuti uputio atraktivan lob-udarac, ali ipak za nekoliko centimetara neprecizan. U sučevoj nadoknadi Miškovićev udarac zaustavio je Posavec, ali lopta je došla do Coneva, koji, u prvom ligaškom nastupu za Inter, postavlja konačnih 1:3.

Interov trener Samir Toplak:

-Prvo poluvrijeme odigrali smo za zaborav. Hajduk se prošetao, u našoj igri nije bilo ni agresivnosti, ni pasova prema naprijed. Drugo poluvrijeme otvorili smo velikom prilikom, ali Rak nije zabio, nakon čega smo primili i treći gol... Više od poraza, međutim, zabrinula me ozljeda Tatomirovića, u pitanju je koljeno...

INTER: Matković, Bosec, Tatomirović (od 54. Šimunec), J. Čeliković, Valentić, Brezovec, Muhar, Serderov (od 76. Conev), Rak, Čulina (od 65. Mišković), Kaluđerović.

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Svatok, Bradarić, Jradi (od 71. Sahiti), Nejašmić, Palaversa (od 61. Jurić), Caktaš, Gyurcso (od 75. Tahiraj), Jairo.

Sudac: Bebek (Rijeka). (I. Pezelj)