gorica_220719

ZA POČETAK BOD KOD GORICE

Datum objave: 22.07.2019

Nogometaši Intera vrlo dobro su startali u novu sezonu Hrvatski Telekom Prve lige. Naša momčad gostovala je kod Gorice i osvojila bod, odigravši 1:1. Inter je u Velikoj Gorici imao razdoblja fine igre, a trener Samir Toplak u kratkom je roku sklopio učinkovit sastav, u kojemu je bilo čak sedam igrača pristiglih ovog ljeta.

Od početka je zaprešićka postava naznačila kako se želi nadigravati i u prvom poluvremenu ostavila bolji dojam. Ali, to nije utjecalo na rezultat, jer je domaćin u 35. minuti došao do vodstva. Strijelac je bio Maslowski iz slobodnog udarca, pucao je nisko, a lopta prošla ispod živog zida i iznenadila vratara Freliha, te završila u mreži. Prethodno su Serderov i Conev imali zanimljive pokušaje, ali nisu uspjeli poentirati. Toplak je, unatoč šokantno primljenom golu, tražio od igrača da nastave svojom igrom, što je ploda donijelo u drugom poluvremenu.

Vrlo bitan trenutak dogodio se u 56. minuti, ulaskom na teren Mamuta. On je samo dvije minute kasnije primio loptu od Serderova, spustio se lijevim krilom i odlično ubacio u šesnaesterac. Tamo je u punom naletu bio Bosec i s druge stative zakucao loptu u mrežu za izjednačenje. U tom razdoblju Inter je imao vrlo povoljne trenutke da napravi potpun preokret, ali drugi gol nije zabio. Šteta, naročito zbog lijepe prilike Mamuta, koji je pucao lijevom nogom, no Kahlina je obranio.

Uskoro se Gorica pribrala i do kraja utakmice moglo je biti svega. Imao je domaćin neke fine mogućnosti, no Frelih je zaustavio opasne udarce ili su oni bili neprecizni. Na drugoj strani, Conev je u 76. minuti glavom prebacio gredu iz dobre situacije. Novih promjena rezultata tako nije bilo i svaki je suparnik osvojio bod.

Trener Toplak nakon utakmice je izjavio:

-Bod je velik! Mogli smo uzeti sva tri, ali na kraju smo mogli i izgubiti. Rezultat je realan, no u prvom smo poluvremenu primili gol ni iz čega. Gorica nam do tada ništa nije napravila, a mi smo imali dvije situacije za zabiti. Zatim smo morali više riskirati u drugom poluvremenu, dečki su su se trgnuli i bili bolji od domaćina. Uspjeli smo izjednačiti i neporaženi se vraćamo kući. U svemu tome najbitnije je da nova ekipa već sada funkcionira.

GORICA: Kahlina, Muhammed, Čelić, Jovičić, Špičić, Marina, Babec (od 65. Maloča), Dvorneković (od 86. Krizmanić), Maslowski, Mathieu (od 90. Ljubisavljević), Ndiaye.

INTER: Frelih, Galić, Tatomirović, Grgić, Vego, Mazalović, Mlinar, Bosec (od 87. Barić), Conev (od 83. Postonjski), Mitrović (od 56. Mamut), Serderov.

Sudac: Bebek (Rijeka). (I. Pezelj)