BOD U IGRI S GORICOM

Datum objave: 22.04.2019

Inter je u 30. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na svom terenu remizirao s Goricom 2:2. Strijelci za našu momčad bili su Serderov i Šimunec, dok su gosti oba pogotka postigli kaznenim udarcima (Lovrić. Zwolinski), od kojih je drugi dosuđen bez razloga i opravdano izazvao nezadovoljstvo Interovih igrača i navijača.

Inter je poveo u 12. minuti, kada je Serderov efektnim udarcem zatresao mrežu Gorice. To je šesti gol u polusezoni ovog odličnog ruskog igrača. U 23. minuti Postonjski je u kaznenom prostoru startao na Zwolinskog, uslijed čega je sudac Pajač pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Lovrić za 1:1. Iz prvog poluvremena vrijedi još istaknuti priliku Kaluđerovića, no njegov udarac bio je neprecizan.

Početkom nastavka Muharov udarac zaustavio je Kahlina, a u 57. minuti sudac Pajač je jedno bezazleno usporedno trčkaranje Boseca i Lovrića (i pad obojice) odlučio pretvoriti u novi jedanaesterac za goste. Naišlo je to na utemeljene prosvjede Interovih poklonika, a Zwolinski je s bijele točke bio precizan za prednost Gorice.

Uslijedili su pokušaji Mamuta i Muhara bez željenog efekta, ali Inter je u 80. minuti uspio izjednačiti. Brezovec je ubacio iz kornera, a Šimunec odličnim udarcem glavom postavio konačnih 2:2. Do kraja utakmice vidjeli smo pokušaj Postonjskog, nedosuđen slobodan udarac za Inter u opasnoj zoni, te, kao krunu svega, isključenje Samira Toplaka u 90. minuti. Toplak se teško pomirio s tom sučevom odlukom, a nakon utakmice kategorički ustvrdio kako arbitru nije uputio ijednu ružnu riječ. O samoj utakmici Interov trener je rekao:

-Bilo je dosta preokreta i puno nervoze, koju nisu stvorili igrači već netko drugi. Igra je bila obostrano dobra, a mi smo u velikoj mjeri limitirali Goricu i mogli čak i do pobjede. No, i bod vrijedi, to više što smo ga 'krvavo' zaslužili i zaradili.

INTER: Matković, Bosec, Šimunec, Buljat, I. Čeliković, Muhar, Postonjski, Rak (od 90. Ajayi), Mamut, Serderov (od 68. Mišković), Kaluđerović (od 56. Brezovec).

GORICA: Kahlina, Mčedlišvili, Čagalj, Oboabona, Čabraja, Marina, Maloča, Dvorneković (od 61. Mathieu), Maslowski (od 46. Ndiaye), Lovrić, Zwolinski (od 74. Miya).

Sudac: Pajač (Zelina). (I. Pezelj)