gorica_220719

MRŠAV BOD PROTIV VARAŽDINA

Datum objave: 12.08.2019

Nogometaši Intera remizirali su (2:2) s Varaždinom na domaćem terenu. Bila je to utakmica 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige, dvoboj u kojem naša momčad nije iskoristila vrlo povoljnu situaciju za osvajanje sva tri boda. Naime, Inter je u 51. minuti vodio 2:1, a gosti ostali s igračem manje, jer je Sambolec dobio drugi žuti karton i morao napustiti igru. No, umjesto sigurnog puta prema pobjedi, Inter je već u 54. minuti dozvolio gostima izjednačenje, a do kraja utakmice mogao ostati i bez tog jednog boda.

Naš sastav poveo je u 14. minuti, kada je Bosec odlično iskoristio ubačaj Čelikovića i efektno poslao loptu u mrežu. No, osam minuta kasnije Varaždin je izjednačio pogotkom Težaka. Reakcija Toplakove momčadi bila je dobra i u 28. minuti Serderov je zabio za 2:1. Prethodno je Mlinar osvojio loptu i asistirao. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Početak nastavka donio je brze kartone i isključenje Samboleca, no Inter to nije umio kapitalizirati. Naprotiv, Varaždin, čijem treneru Bori Perković treba odati priznanje za zaprešićku izvedbu, u 54. minuti je poravnao golom Glavice. Do završetka utakmice moglo je biti svega. Gosti su i s igračem manje bili opasni, te stvorili i propustili neke lijepe prilike. S druge strane, Inter je u završnici imao pokušaje pričuva Mamuta i Tchuamenija, ali ostalo je 2:2 i svakoj momčadi pripao je po bod.

Trener Samir Toplak:

-Totalno smo podlegli pritisku utakmice. Nismo uspjeli pobijediti unatoč tome što smo dvaput vodili i imali igrača više. Ova utakmica razotkrila je mnoge naše probleme. Jedno je kad odlazimo igrati opušteno, a drugo u dvobojima koji nose velik pritisak. Varaždinci su se šetali kroz naše redove i na kraju još moram biti zadovoljan bodom.

INTER: Frelih, Galić (od 77. Mitrović), Tatomirović, Grgić, Čeliković, Mazalović, Mlinar, Bosec, Conev (od 81. Tchuameni), Postonjski, Serderov (od 68. Mamut).

VARAŽDIN: Nevistić, Sambolec, Stolnik, Senić, Štefulj, Kolarić, Đurasek (od 67. Bajandouh), Posavec, Težak (od 62. Perković), Benko, Glavica (od 78. Lisakovič).

Sudac: Vučković (Zagreb). (I. Pezelj)