ZA KRAJ GODINE, REMI 2:2 S OSIJEKOM

Datum objave: 17.12.2016

Inter je u 20. kolu Prve HNL na svom terenu remizirao s Osijekom, utakmica je okončana rezultatom 2:2. Bio je to završni ovogodišnji nastup Zaprešićana. Uoči odlaska na zimski odmor, Inter je dvaput stizao prednost gostiju i u završnoj utakmici polusezone zabilježio dobar rezultat.

Osijek je poveo u 28. minuti, kada je Ejupi iskoristio zbunjenost domaće obrane, te poslao loptu u Čovićevu mrežu. Prvo izjednačenje dogodilo se u 40. minuti. Osijekov vratar Mikulić loše je izbio loptu, Mamut se dobro snašao i asistirao, a Filipović glavom postigao pogodak za izjednačenje.

Novo vodstvo Osječani su dohvatili u 53. minuti, kada je Boban prošao kroz Interovu obranu i postao strijelcem. U 67. minuti Inter opet dolazi u rezultatsku ravnotežu. Čeliković je s lijeve strane ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo Matas igra rukom. Sudac Cestarić dosudio je jedanaesterac za Inter, a Matas je zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren. Puljić je bio siguran s bijele točke i tako postigao svoj deveti pogodak u ovom prvenstvu, a Zaprešićanima osigurao bod.

Valja izdvojiti i odličnu reakciju Interova vratara Čovića, koji je u 65. minuti obranio udarac Bobanu i tako onemogućio da Osijek povede s dva pogotka razlike.

Do kraja utakmice vratima gostiju zaprijetili su Mamut i Puljić, s druge strane pucao je Vojnović, ali rezultat se više nije mijenjao.

Interov trener Samir Toplak nakon dvoboja je izjavio:

-Bila je to jako dobra utakmica. Kad dvaput gubiš i uspiješ osvojiti bod, moraš biti zadovoljan. Imali smo u završnici igrača više, ali nema razloga nezadovoljstvu. Rezultat je realan, a mi smo polusezonu odradili na željenom nivou i na blagdane odlazimo sretni.

Inter je u 20 kola osvojio 20 bodova, prikupio je  četiri pobjede, osam remija i osam poraza.

INTER: Čović, Mesfin, Filipović, Begić, Čeliković, Šarić, Mazalović, Brlečić, Puljić, Blažević, Mamut (od 85. Altiparmakovski).

OSIJEK: Mikulić, Matas, Arsenić, Barać, Barišić, Lesjak, Petrovikj (od 80. Pušić), Grgić (od 71. Vojnović), Škorić, Boban, Ejupi.

Sudac: Cestarić (Sisak). (I. Pezelj)