inter_lokomotiva_010219

PORAZ NA STARTU NASTAVKA

Datum objave: 04.02.2019

Inter je pretrpio poraz u Kranjčevićevoj ulici, Lokomotiva je upisala pobjedu 2:0. Bio je to ogled 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige, prvog u drugom dijelu prvenstva. Pogotke za pobjednika postigli su Uzuni i Ivanušec iz jedanaesterca.

Inter, predvođen novim kapetanom Muharom, u Kranjčevićevoj ulici solidno se postavio od prve minute. Naša momčad nije kvalitetnom suparniku dozvolila razvitak igre i stvaranje opasnih situacija. Naprotiv, vratima domaćina zaprijetili su Serderov i Šimunec, a najbolje je to učinio Brezovec. Njegov dalekometan udarac u 38. minuti pogodio je gredu. Tek na isteku prvog poluvremena Kastrati je nadmudrio pratnju, ali Matković je obranio njegov udarac.

I u nastavku je dugo bilo bez pogodaka. Inter je prema kraju utakmice preuzimao više rizika, ali udarci Postonjskog i Kaluđerovića nisu pronašli cilj. Zatim se u 81. minuti dogodilo vodstvo Lokomotive. Radonjić je pucao, lopta zakačila Uzunija, ali Matković je uspio odbiti u gredu. Zatim se lopta odbila opet Uzuniju, koji je pogodio za prednost domaćina. U 90. minuti Bosec je prošao desnim krilom i otvorio lijepu priliku Kaluđeroviću, ali on je neprecizno pucao. Ubrzo potom Šimunec je srušio Kastratija za jedanaesterac, a Ivanušec realizirao kazneni udarac i postavio konačnih 2:0.

Interov trener Samir Toplak:

-Čestitam Lokomotivi na pobjedi. Šteta, jer bili smo al pari, smjenjivali se u dominaciji. Nije bilo puno prilika, čekala se pogreška suparnika. Lokomotiva ju je dočekala i zabila, bio je to šok za nas. Ipak, imali smo priliku za izjednačenje, ali je nismo iskoristili. Dobro smo parirali Lokomotivi.

LOKOMOTIVA: Grbić, Karačić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks, Burić (od 63. Radonjić), Đurasek (od 46. Mlinar), Kastrati, Ivanušec, Knežević (od 84. Jakić), Uzuni.

INTER: Matković, Bosec, Tatomirović, Šimunec, I. Čeliković (od 48. Valentić), Brezovec, Muhar, Ajayi, Rak, Serderov (od 73. Postonjski), Kaluđerović.

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)