gorica110818

PREOKRET ZA POBJEDU U VELIKOJ GORICI

Datum objave: 11.08.2018

Inter je u Velikoj Gorici napravio impresivan preokret i pobijedio Goricu 3:2! Pobjedonosni pogodak postigao je Mamut u posljednjoj minuti sučeve nadoknade i tako našoj momčadi donio prva tri boda u novoj sezoni Hrvatski Telekom Prve lige. Nakon početna dva poraza, Inter je odlično reagirao i pronašao put do trijumfa koji, osim bodovne, ima i vrlo važnu psihološku težinu.

Gorica je povela već u 5. minuti, kada je Atiemwen preciznim udarcem realizirao brzu kontru domaćina. U 17. minuti veliku priliku za povećanje vodstva imao je Zwolinski, ali Kelava je briljantno reagirao i zaustavio udarac napadača Gorice. U 40. minuti uslijedilo je izjednačenje. Burzanović je izborio jedanaesterac, srušio ga je Jovičić, a sudac Jović pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Andrić, koji je na ovoj utakmici prvi put bio Interov kapetan.

Inter je loše započeo i drugo poluvrijeme. Veliku dekoncentraciju našeg sastava iskoristio je Miya u 47. minuti i po drugi put doveo domaćina u vodstvo. Ulazak Muhara donio je novu kvalitetu Interovoj igri. Muhar je dvaput dobro pucao, ali u oba navrata vratar Kahlina je obranio. Treći put to mu nije uspjelo i Muhar je u 84. minuti udarcem iskosa donio novo izjednačenje. U 90.minuti Rak je ubacio u šesnaesterac Gorice, gdje je Čagalj igrao rukom, ali sudac se nije oglasio. Ipak, u trenucima kada su isticale posljednje sekunde, Vukčević je centrirao pred vrata Gorice, a tamo Mamut odlično reagirao i donio Interu pobjedu i veliko slavlje.

Trener Samir Toplak:

-Nakon ove utakmice mogu reći kako se renesansa hrvatskog nogometa nastavlja. Bilo je zanimljivo i dramatično, a ja sam presretan zbog pobjede. Griješili smo u obrani, primili pogodak na početku utakmice nakon našeg kornera, na startu drugog poluvreman drugi poslije velike pogreške. No, ova momčad pokazala je da ima samopouzdanja. Nakon izjednačenja na 2:2 tražio sam i treći gol, želio pobjedu. Ostvarili smo je i zaista sam sretan.

GORICA: Kahlina, Mčedlišvili, Čagalj, Jovičić, Špičić, Maloča, Marina, Miya (od 73. Dabro), Atiemwen, Lovrić (od 64. Čabraja), Zwolinski (od 81.Zenko).

INTER: Kelava, Bosec, Prenga, Šimunec, Valentić, Postonjski, Ćulum (od 64. Muhar), Vuk (od 62. Vukčević), Burzanović (od 81. Mamut), Rak, Andrić.

Sudac: Jović (Zagreb). (I. Pezelj)