maribor

TRIJUMF I U MARIBORU

Datum objave: 11.11.2016

Inter je upisao novu pobjedu, u Ljudskom vrtu svladao je domaći Maribor 1:0. Pogodak odluke postigao je Mamut u 81. minuti. Bila je to izvrsna akcija, Hanžek je s desne strane poslao briljantan centaršut, a Mamut, u stilu klasičnih engleskih centarfora, glavom zakucao loptu u mrežu.

Pogodak je došao u smiraj utakmice, ali Zaprešićani su tijekom cijelog dvoboja bili dojmljivi. A suparnik nije bio bilo tko, već najuspješniji slovenski klub od samostalnosti te države. Igrao je Maribor Ligu prvaka, dobro se nosio u Eurospkoj ligi, ali ovoga petka momčad trenera Darka Milaniča nije našla rješenje za Inter.

Bilo je užitak gledati Žute u prvom poluvremenu. Igrali su tečno, napadački, nizali dobre akcije. Prijetili su vratima domaćina Puljić, Kolar, Blažević, no na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku je Samir Toplak na teren poslao novu momčad. Ona možda nije bila razigrana kao udarni sastav, ali uspješno je parirala Mariboru. Pred kraj je stigla i opisana pobjedonosna akcija. Dostatno za novi trijumf u Sloveniji. Podsjetimo, prije nešto više od mjesec dana Inter je svladao Celje 2:0. Iako se u tim utakmicama ne osvajaju bodovi, gradi se ugled, znatno doprinosi ugodnoj Interovoj priči.

Toplak je nakon utakmice kazao:

-Jako sam zadovoljan. I angažmanom i načinom na koji smo reagirali nakon tri dana teških treninga. Nije lako doći u Maribor i zasluženo pobijediti. Svi igrači opravdali su očekivanja, rastemo u svim segmentima forme. Sad sve to treba pretočiti u pozitivnu energiju i samopouzdanje, te krenuti po pobjedu u utakmici sa Splitom.

Interov sastav: Mrmić, Mesfin, Filipović, Komorski, Čeliković, Mazalović, Šarić, Blažević, Puljić, Polizzi, Kolar. Još su igrali: Bosec, Begić, Šoljić, Mikulić, Zulim, Brlečić, Hanžek, Čirjak, Altiparmakovski, Mamut, Martinac. (I. Pezelj)