Inter Zaprešić

S. BELUPO – INTER 2:1

Datum objave: 10.09.2018

Nogometaši Intera pretrpjeli su poraz u zaostaloj utakmici 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige, odigranoj u Koprivnici. Slaven Belupo upisao je pobjedu 2:1. Strijelci za domaćina bili su Mendy i Gordana, dok je za našu momčad pogodio Andrić.

Inter je već u 5. minuti bio vrlo blizu pogotka. Postonjski je odlično izveo slobodan udarac, no loptu je malo dodirnuo vratar Marković, dovoljno da je odbije u gredu. Potom je Dalić 'očistio' ubačaj Mendyja s lijeve strane, da bi u 24. minuti Gordana napravio prodor i pucao pokraj vrata. U 35. minuti J. Čeliković spasio je našu mrežu nakon kontre Slavena i udarca Gordane, no u 41. minuti domaćin je došao do gola. Bongongui je ubacio, a Mendy iz drugog pokušaja svladao Kelavu.

Inter je u drugom poluvremenu zaigrao znatno bolje. Rak je najavio buđenje u 46. minuti, no Marković je obranio. Potom smo zabilježili sporni događaj u 62. minuti. Vukčević je ubacio s desne strane, lopta je išla prema Burzanoviću, a njega je gurnuo i srušio Bogojević. Trebalo je to biti dovoljno za jedanaesterac, ali sudac Pečarić nije se oglasio. Trener Toplak s razlogom je prosvjedovao, a Pečarić ga isključio.

Ubrzo je Slaven povećao prednost. Nakon brze akcije lopta je došla do Gordane, koji je precizno pucao s distance i zabio za 2:0. Inter je brzo smanjio, u 71. minuti Postonjski je kvalitetno, u svom stilu, ubacio iz kornera, a Andrić vrhunski reagirao i udarcem glavom poslao loptu u mrežu domaćina. Do kraja utakmice naša momčad je pritiskala, imala i nekoliko obećavajućih situacija, ali do promjene rezultat nije došlo i bodovi su ostali u Koprivnici.

Trener Samir Toplak nakon utakmice je izjavio:

-U prvom poluvremenu bili smo ispod naše razine i Slaven je zasluženo vodio. U drugom smo stanje na terenu maksimalno okrenuli u našu korist, jedino što nismo smjeli primiti drugi gol na onakav način.. Zaslužili smo više od poraza i žao mi je što smo ostali bez bodova. Zasluženo sam isključen, a nedosuđeni jedanaesterac ne smijem komentirati. Neka se njime bave velestručnjaci sa svih strana.

S. BELUPO: Marković, Musa, Međimorec, Šarlija, Bogojević, Vidović (od 46. Bačelić Grgić), Aparicio, Delić (od 61. Karamarko), Bongongui (od 76. Nowak), Gordana, Mendy.

INTER: Kelava, Haramustek (od 81. Vuk), J. Čeliković, Dalić, Valentić, Ćulum (od 54. Muhar), Postonjski, Vukčević, Burzanović (od 66. Mamut), Rak, Andrić.

Sudac: Pečarić (Zagreb). (I. Pezelj)