Rijeka – Inter 1:0

Datum objave: 24.10.2016

Nogometaši Intera u 13. kolu prve HNL pretrpjeli su minimalan poraz na riječkoj Rujevici. Rijeka je svladala Zaprešićane 1:0 i tako ostala u vodstvu na tablici, prikupivši šest bodova više od Dinama. Pogodak odluke postigao je Andrijašević u 67. minuti. On je iskoristio ubačaj Mišića i glavom poslao loptu u mrežu.

Inter je u Rijeci prikazao sasvim pristojnu partiju. Istina, Riječani su bili nadmoćniji i stvorili više prigoda, ali i Zaprešićani su znali zaprijetiti. Najozbiljnije je to učinio Puljić, kada je u 30. minuti uputio izvrstan udarac iz daljine, no lopta je pogodila gredu.

Inter se, s pojačanom obranom, dobro suprotstavio lideru prvenstva, potvrdivši još jednom kako zna parirati Rijeci. Uspjeli su Zaprešićani održavati igru bez golova više od sat vremena, ali u 67. minuti ipak se njihova mreža zatresla. Bodovi su ostali u Rijeci, a Inter je, unatoč porazu, zadržao šesto mjesto.

Trener Zaprešićana Samir Toplak nakon utakmice je kazao:

-Znali smo da je nužno izdržati prvih 15-20 minuta, što smo i uspjeli. Na poluvrijeme smo također otišli bez primljenog pogotka, Rijeka je nakon toga postajala nervozna. Ipak, kasnije smo primili gol iz prekida, nakon zakašnjele reakcije i glupog prekršaja. U završnih pet minuta držali smo Rijeku 'u šahu', ali nismo izbjegli poraz.

Toplak, unatoč izgubljenoj utakmici, ima dosta pozitivnih odrednica iz ove predstave. Inter je na Rujevici bio u dobrom izdanju i potvrdio da se može dobro nositi i s najjačima.

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Bradarić, Mišić, Vešović (od 89. Čanađija), Andrijašević, Gorgon (od 78. Matei), Gavranović (od 90. Črnic).

INTER: Čović, Bosec, Šoljić, Mazalović, Filipović, Čeliković, Blažević (od 84. Kolar), Šarić (od 84. Mamut), Brlečić, Altiparmakovski (od 76. Zulim), Puljić.

Sudac: Bel (Osijek). (I. Pezelj)

ZapRijInt 1-0 23-10-16.pdf