inter_rijeka_110219

DOMAĆI PORAZ OD RIJEKE

Datum objave: 11.02.2019

Inter je u 20. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pretrpio domaći poraz od Rijeke, bilo je 0:3. Dva pogotka postigao je Puljić, jedan Lončar, sve u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u prilično ravnopravnoj igri, u kojoj je svaka momčad nekoliko puta zaprijetila. S jedne strane Vuk, Halilović, Kvržić i Escoval, s druge, Interove, Brezovec, Muhar, Rak i Ajayi. No, svi ti pokušaji nisu doveli do pogodaka pa se na odmor otišlo s početnim rezultatom.

U nastavku se najprije istaknuo Puljić, koji je u 56. minuti iz slobodnog udarca zatresao gredu. U 65. minuti dva puta pucao je Acosty, no Matković je u oba navrata obranio. Ipak, u 66. minuti vodstvo gostiju. Kvržić je ubacio u kazneni prostor, Gorgon preskočio loptu, a Puljić odmjerenim udarcem donio prednost Riječanima.

Samo tri minute kasnije pomoćni sudac nije označio zaleđe, Puljić je primio loptu i proigrao Lončara koj lako zabija za 0:2. Tu je već bilo prilično jasno kako bodovi odlaze u Rijeku, a Puljić je u 75. minuti iskoristio Gorgonovu asistenciju, gurnuo loptu u mrežu i donio Rijeci konačnih 3:0.

Interov trener Samir Toplak nakon utakmice je govorio:

-Do prvog pogotka bili smo dobri, nakon toga se raspali. U prvom poluvremenu bili smo ravnopravni, povremeno i bolji, ali u drugom, nakon što je povela, Rijeka nas je izdominirala.

Potom je Toplaku rečeno kako je drugi gol postignut nakon zaleđa.

-Ako je bilo zaleđe, onda to sasvim mijenja priču o ovoj utakmici... No, bez obzira na ovaj rezultat, nama ne zvone zvona na uzbunu. Znamo da nas do posljednjeg kola čeka velika borba, ali uvjeren sam kako će Inter ostati prvoligaš – zaključio je trener.

INTER: Matković, Bosec, Tatomirović, Šimunec, Valentić, Brezovec, Muhar, Ajayi (od 86. Haramustek), Rak (od 82. Ljubić), Serderov (od 75. Mišković), Kaluđerović.

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Escoval, Mamić, Pavičić. Lončar, Acosty (od 84. Bušnja), Halilović (od 77. Murić), Vuk (od 62. Gorgon), Puljić.

Sudac: Pejin (Donji Miholjac). (I. Pezelj)