cibalia12

PORAZ PRIČUVA U KOPRIVNICI

Datum objave: 28.11.2017

Interova pričuvna momčad odradila je gostovanje u Koprivnici, gdje ju je, u pripremnoj utakmici, ugostio kombinirani sastav Slavena Belupa. Domaćin je upisao pobjedu 3:0, postigavši dva pogotka s bijele točke (Dolček, Kendeš) i jedan nakon odlične solo-akcije Mladena.

U prvom poluvremenu naša se postava dobro držala i taj dio igre okončan je bez pogodaka. No, u nastavku su za Slaven dosuđena čak tri jedanaesterca, od čega su dva realizirana. U 59. minuti Mrmić je obranio Kendešev udarac s bijele točke, a ubrzo potom odličnom je reakcijom zaustavio i Arapov slobodan udarac.

No, u 69. minuti novi kazneni udarac za domaćina, ovaj put je Dolček bio siguran realizator. U 75. minuti jedanaesterac je iskoristio Kendeš, tada je Interovu mrežu čuvao Topolović. Konačnih 3:0 postavio je u 79. minuti Mladen, nakon izvrsnog prodora zatresao je Interovu mrežu. I naša momčad imala je obećavajućih akcija, u nekoliko navrata pokušao je V. Blažević, ali bez realizacije.

Trener Samir Toplak:

-S prvim poluvremenom sam zadovoljan, bilo je to OK. Dobro smo igrali i držali ravnotežu. No, kasnije se vidjelo da puno igrača nema minutažu i kontinuitet, totalno smo pali i zasluženo smo poraženi. Bitno mi je bilo da ovi igrači dobiju minutažu, žao mi je što Mezga nije mogao igrati zbog bolesti, s njim bi to drukčije izgledalo. Mrmić je pokazao da se na njega može računati, Regan također. Tri jedanaesterca? Drugi je opravdano dosuđen, prvi i treći nemaju veze ni sa čime.

Interov sastav: Mrmić, Zulim, Matović, Dalić, Haramustek, Regan, Fumić, Vukmanić, Bencun, V. Blažević, Rešetar. Još su igrali: Topolović, Gadže, Vuletić, Šiljić, Pleić.

Napomenimo još da se ovog tjedna igraju tri utakmice četvrtfinala Kupa, a Inter će, u preostalom četvrtfinalnom dvoboju, Rijeku ugostiti 13. prosinca. (I. Pezelj)