Inter Zaprešić

Poraz od Rijeka

Datum objave: 12.03.2018

Inter je u 25. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pretrpio poraz na svom terenu. Rijeka je u Zaprešiću upisala pobjedu 3:0. Naša momčad odigrala je utakmicu nakon 23 dana stanke zbog vremenskih nepogoda, a s druge strane stajao je sastav aktualnog prvaka, koji je iz Zaprešića odnio sva tri boda.

Inter je vrlo loše ušao u utakmicu. Od prve minute nizale su se opasnosti pred našim vratima. U takvoj situaciji nije čudo da su gosti brzo poveli. Strijelac za vodstvo bio je Pavičić u 11. minuti, odmjereno je pucao s ruba šesnaesterca i pogodio donji kut Interovih vrata. Minutu potom već je 2:0 za Rijeku, Bradarić je asistirao Heberu, koji je lako poslao loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena Inter se nije uspijevao oporaviti od šoka s početka. Tek u 40. minuti Zulim je donekle zaprijetio Slugi, ali udarac nije bio dovoljno precizan. Prethodno je Acosty dobro pucao, no pokraj Mrmićevih vrata.

U drugom poluvremenu Inter je zaigrao znatno bolje. U 60. minuti lijepa se prilika ukazala Andriću, no Sluga je odličnom reakcijom obranio. Ubrzo je Andrićev udarac zaustavio blok gostiju, a u 65. minutim otklonjene su sve dvojbe o pobjedniku. Rijeka je odigrala brzu kontru, Heber je proigrao Acostyja, a on pogodio za 0:3. U završnici su pokušavali Regan i Komorski, ali rezultat se nije promijenio.

Interov trener Samir Toplak:

-Prvo poluvrijeme odigrali smo na sramotu. Griješili smo u dodavanjima, nismo stajali blizu suparničkim igračima, Riječani su se šetali pred našim vratima. Bilo je samo pitanje kada ćemo primiti pogodak. U drugom poluvremenu bili smo bolja momčad, imali prilike, ali gosti su nam iz kontre zabili treći gol i sve riješili.

Toplak je konstatirao i kako je pred Interom težak raspored i najavio promjene u sastavu za gostovanje u Osijeku (srijeda, 14. ožujka).

INTER: Mrmić, Bosec, Grgić, Komorski, Čeliković, Postonjski (od 86. Vukmanić), Šarić, Zulim (od 58. Regan), Vukčević, V. Blažević (od 46. Rak), Andrić.

RIJEKA: Sluga, Zuta, Župarić, Punčec, Leovac, Bradarić, Grahovac, Acosty (od 66. Puljić), Pavičić (od 78. Capan), Heber, Čolak (od 87. Kvržić).

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)