Inter Zaprešić

IZGUBILI OD PERSEPOLISA

Datum objave: 09.07.2018

Inter je u subotu u Varaždinu pretrpio poraz od iranskog Persepolisa, bilo je 1:0 za momčad koju vodi poznati hrvatski trener Branko Ivanković. Persepolis je aktualni prvak Irana, a u azijskoj Ligi prvaka izborio je plasman u četvrtfinale i uskoro ga očekuje pokušaj proboja među četiri najbolje momčadi svog kontinenta.

Naša momčad loše je ušla u utakmicu i već u petoj minuti imala sreću što suparnik nije iskoristio kazneni udarac (vratnica). Ipak, u 30. minuti primljen je pogodak, pokazat će se kasnije – jedini na utakmici. Strijelac je, nakon dobrog prodora, bio Nemati.

U drugom poluvremenu Inter je došao do niza prilika i obećavajućih situacija. No, Solomon, Ajayi, V. Blažević i dvaput Burzanović nisu uspjeli zatresti mrežu suparnika. Na, drugoj strani, zabilježili smo jednu dobru obranu Topolovića. U drugom poluvremenu, dakle, pogodaka nije bilo pa je Persepolis sačuvao prednost i upisao pobjedu.

Trener Samir Toplak nakon utakmice je kazao:

-Prvo poluvrijeme bilo je katastrofa. Mi zapravo nemamo kostur momčadi, netko jednom prilikom odigra dobro, drugi put ne. Obrana nam je katastrofalna, ne dobivamo duele, poklanjamo šasne i golove. Mi ovakvi nismo za 1. ligu! To je čisti prosjek i bez dva vrhunska igrača imat ćemo problem. Istina, u drugom smo poluvremenu stvarali prilike, ali treba ih realizirati. U prvih 45 minuta nismo ni primirisali vratima suparnika...

Interov sastav: Kelava, Haramustek, Prenga, Dalić, Valentić, Postonjski, Muhar, Vukčević, Rak, Vuk, Solomon. Još su igrali: Topolović, Bosec, J. Čeliković, Zulim, Luštica, Ajayi, Burzanović, V. Blažević, Rešetar. (I. Pezelj)