kustosija-poraz

PORAZ OD KUSTOŠIJE

Datum objave: 26.07.2017

Nogometaši Intera u Brdovcu su odigrali prijateljsku utakmicu s novim drugoligašem Kustošijom i pretrpjeli poraz 2:3. Kustošiju vodi Renato Jurčec, nekadašnji odličan napadač Intera (ali i Dinama, Hajduka, Zagreba), koji se sada potvrđuje i u trenerskoj ulozi.

Inter je nastupio bez igrača (osim Boseca) koji su započeli prvenstvenu utakmicu s Hajdukom, a dvoboj je počeo u znaku naše momčadi. Manje od dvadeset minuta trebalo je momčadi Samira Toplaka za vodstvo 2:0. U 15. minuti Vukmanić je asistirao za Tomičića, koji loptu šalje u mrežu. Isti igrači bili su u akciji i dvije minute kasnije, opet je Vukmanić kvalitetno proigrao Tomičića, a on po drugi put zabio.

Nakon značajnog zaostatka Kustošija se trgnula i do kraja poluvremena izjednačila. Strijelci su bili Pantalon u 20. i Vragolović u 33. minuti. U drugom poluvremenu bilo je dosta izmjena, a Toplak je priliku dao i nizu mladih igrača. Nastavak je bio manje sadržajan, ali Kustošija je ipak došla do pobjede, pogotkom Pantalona u 78. minuti.

Trener Toplak je nakon utakmice izjavio:

-Dobrodošao ogled da vidimo gdje su nam neki igrači. Utakmicu smo završili s pet igrača rođenih 2000. godine i dvojicom rođenih 1999., a moj prijedlog je da svi oni idu igrati juniorsku ligu. Ne možemo preskakati neke stvari, vidjeli ste da oni još ne mogu konkurirati drugoligašu. Od ostalih, Tomičić se nametnuo, baš smo i tražili jednog igrača za subotnju utaklmicu sa Slavenom Belupom. Općenito, stariji su u prvom poluvremenu, bez obzira na bezvezno primljene pogotke, bili u redu i nešto odigrali.

Interov sastav: Peruško, Bosec, Nekić, Prenga, Mikulić, Mlinar, Postonjski, Vukmanić, Bencun, Tomičić, Mamut. Još su igrali: Gadže, Vuletić, Pleić, Fumić, Rešetar, Šiljić.

Još da napomenemo da je Silvije Begić napustio redove Intera i prešao u Orenburg, ruskog drugoligaša, koji je prošle sezone ispao iz društva najboljih ruskih klubova. Begić je u Interu odradio dvije sezone i ostavio značajan trag u Zaprešiću. Korišten je na više obrambenih pozicija i imao zapaženih nastupa.

Silviju želimo usppješan nastavak karijere na novoj adresi.