brezice_1_2_180717

POBJEDA U BREŽICAMA

Datum objave: 19.07.2017

Nogometaši Intera u prijateljskoj su utakmici gostovali u Brežicama i upisali pobjedu 2:1 protiv domaćeg slovenskog drugoligaša. Trener Samir Toplak na teren je poslao momčad u kojoj nije bilo prve jedanaestorice koja je igrala u ligaškoj utakmici protiv Cibalije.

Inter je poveo već u 3. minuti, I. Blažević izborio je kazneni udarac, a potom bio i siguran realizator s bijele točke. Domaćin je brzo izjednačio, u 8. minuti strijelac je bio Špiler. Do kraja poluvremena zabilježili smo dva opasna pokušaja Tomičića, no u oba navrata vratar domaćih je obranio.

U drugom poluvremenu bilo je dosta izmjena, a naša momčad držala je inicijativu, ali bez naročito izraženih prilika. Bilo je nekoliko pokušaja iz daljine, no bez pravog efekta. Ipak, u 90. minuti Inter je došao do pobjede. Vukmanić je precizno ubacio s desne strane, a Mamut odličnim udarcem zakucao loptu u mrežu.

Toplak je nakon utakmice izjavio:

-Uvijek je lijepo pobijediti. Pokazali smo da imamo puno igrača koji imaju nekog iskustva, puno zvučnih imena, ali to još uvijek nije momčad. Neki su prvi put zajedno igrali, dosta je bilo pogrešaka, bez željene tečnosti. Neki poput Mlinara, Prenge, Ćosića, I. Blaževića, imali su sedam udarnih dana priprema i još su teški. No, sve je to ciljano. Mlinar? Ja navijam za to da ostane s nama, sada je prošao kompletan ciklus priprema i dobro bi nam došao.

Interov sastav: Mrmić, Nekić, Prenga, Ćosić, Vuletić, Postonjski, Mlinar, Tomičić, I. Blažević, Ottochian, Bencun. Još su igrali: Peruško, Mamut, Fumić, Vukmanić, Gadže, Pleić, Rešetar. (I. Pezelj)