Pobjeda protiv Splita...

Datum objave: 20.11.2016

Inter je u utakmici 16. kola Prve HNL na svom terenu bio bolji od Splita i upisao pobjedu 2:0. Dvostruki strijelac bio je Kolar, pogotke je postigao u 64. i 75. minuti. Na taj način naš klub će i nakon što se kompletira ovo kolo, biti peti na tablici. Nastavljaju se, dakle, ugodne priče koje i ove sezone ostvaruju Zaprešićani.

Prvo poluvrijeme nije donijelo naročitu igru, ali i u tom razdoblju Inter je bio bolji. Splitovim vratima prijetili su Blažević, Šarić i Puljić, no bez željenog učinka.

U nastavak je Inter krenuo znatno odlučnije, kvalitetnije, opasnije. U 63. minuti dobro je pucao raspoloženi Blažević, ali vratar Duka je zaustavio udarac. No, minutu potom Duka se neoprezno poigravao loptom, koju mu je uzeo Kolar i preciznim udarcem zatresao mrežu gostiju.

U 67. minuti opet dobar pokušaj Blaževića, no lopta je nije išla u okvir vrata. Zatim Duka brani Puljićev pokušaj, a u 75. minuti stiže trenutak odluke. Blažević je odlično proigrao Kolara, a Marko odmjerenim udarcem šalje loptu u mrežu. Tako je Kolar u dvije prvenstvene utakmice zaredom bio strijelac, postigao tri pogotka i donio Interu šest bodova. Podsjećamo, prije dva tjedna Kolarov pogodak donio je pobjedu nad Lokomotivom. Osim toga, Kolar je bio strijelac i protiv Cibalije za prolaz u Kupu.

Do kraja utakmice Inter je mirno održao prednost, a Samir Toplak nakon nove pobjede kazao:

-Jako sam sretan. Odigrali smo zrelo, naša igra imala je glavu i rep. Bili smo strpljivi, čekali šansu i dočekali. Kako je igra odmicala bili smo sve bolji, u drugom poluvremenu stigli i do pogodaka. Pokazali smo da smo istrenirani, a Kolar nam je počeo uzvraćati na strpljenju koje smo s njim imali. Sada imamo velik bodovni kapital.

INTER: Čović, Mesfin, Filipović, Komorski, Čeliković, Mazalović, Šarić, Blažević (od 78. Zulim), Puljić, Polizzi (od 56. Brlečić), Kolar (od 89. Mamut).

SPLIT: Duka, Maglica, Grković (od 77. Okechukwu), Dupovac, Mikulić, Vasilj (od 27. Merajić), Vidović, Pavlovski, Boljat, Bojić (od 55. Roglić), Ugrina

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)