gorica

POBJEDA PROTIV GORICE

Datum objave: 04.02.2017

Nogometaši Intera u pripremnoj su utakmici svladali snažnog drugoligaša Goricu. Naša momčad trijumfirala je rezultatom 2:1, u utakmici igranoj u Zaprešiću, na terenu s umjetnom travom. Bilo je to prvi nastup seniorske momčadi na tom igralištu.

Trener Samir Toplak utakmicu je započeo s pričuvnom, vrlo mladom momčadi, u kojoj su značajnijim iskustvom odskakali tek Begić i Zulim. Inter je poveo u 22. minuti, Postonjski je ubacio iz kornera, a Kunštić se odlično snašao i zakucao loptu u mrežu. Dobra igra Gorici se isplatila u 31. minuti, kada je Serdarušić izjednačio, pa se s rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena na teren je kročio Horvat, nadareni Interov napadač, inače najbolji strijelac juniorske HNL. Nakon nešto više od sat vremena igre Toplak je uveo prvu momčad i odmah se promijenila slika na travnjaku. Inter je u završnici utakmice preuzeo kontrolu igre, što je okrunjeno pogotkom upravo Horvata u 89. minuti. Lijep debitantski učinak napadača kojemu je za pogodak asistirao Puljić. Na taj način naša momčad upisala je novu pripremnu pobjedu.

Trener Toplak nakom utakmice je kazao:

-Utakmica je poslužila svrsi. Igrali smo protiv dobrog drugoligaša, a tijekom većeg dijela igre dao sam priliku praktički juniorskoj momčadi. Nije bilo bajno, ali je OK. Dečki su se razigrali, a kad su u pitanju prvotimci, najvažnije je da se nitko nije ozlijedio. Sad idemo odraditi trening, koji mi je važniji od ove utakmice.

Interov sastav: Mrmić, Banožić, Begić, Kunštić, Mikulić, Postonjski, Fumić, Šiljić, Zulim, Mbong, Glasnović. Još su igrali: Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin, Šarić, Brlečić, Blažević, Puljić, Polizzi, Horvat. (I. Pezelj)