inter-istra-2-2

OTTOCHIAN: POBIJEDITI ZA KRAJ

Datum objave: 25.05.2017

Dugo u Interovoj momčadi nije bilo Andree Ottochiana. Ozljeda i oporavak odvojili su ga od utakmica pola godine. Pauza je trajala od Lokomotive u studenome do Lokomotive u svibnju. Vratio se, dakle, prije desetak dana, prilikom poraza u Kranjčevićevoj ulici, no i u maloj minutaži donio je pozitivan impuls. Još bolje je bilo u zaprešićkoj pobjedi nad Splitom, kada je Ottochian ušao na početku drugog poluvremena i ubrzo izvrsno asistirao za pobjednički pogodak Marka Kolara. Protiv Splita je, međutim, zaradio treći žuti karton, pa propustio gostovanje kod Hajduka.

-Stanka je bila duga i nije bilo lako to psihološki podnijeti, kaže Ottochian. -Ne bih nikomu poželio takve probleme, no sada je to iza mene. Oporavljen sam i spreman za igru.

Vratili smo se na asistenciju protiv Splita, kada je naša momčad upisala presudnu pobjedu.

-Drago mi je što sam pomogao u bitnom dvoboju. Ta utakmica mnogo nam je značila bodovno, ali svakako i zbog toga što smo prekinuli dug niz bez pobjede.

Potom je uslijedio uvjerljiv poraz (0:6) na Poljudu. Andrea, kako smo spomenuli, nije igrao, ali pratio je nastup suigrača.

-Rezultat je ružan, ali treba sagledati sve okolnosti. Nastupili smo s puno mladih igrača i sigurno je da će mladićima poput Šiljića ili Mikulića to iskustvo dobro doći.

Inter u subotu 27. svibnja zatvara sezonu domaćom utakmicom s Istrom 1961, nekadašnjim klubom našeg sugovornika.

-Nemam poseban motiv protiv Istre, ali nadam se da ću zaigrati. Naši gosti imaju dobru momčad, koja, kada nema problema poput ovih nedavnih, može konkurirati i za gornji dio tablice. Imaju kvalitetne napadače, Roce i Solomon su opasni, u vezi ton daju Paracki, Puclin... No, mi se želimo pobjedom oprostiti od sezone i vjerujem u trijumf, kaže Ottochian.

Podsjećamo, Inter je na osmom mjestu i na njemu će ostati bez obzira na ishod utakmice s Istrom. No, naravno, nije svejedno na koji će se način naša momčad oprostiti od svoje publike u ovoj sezoni. (I. Pezelj)