aluminij_inter_5_1

PET POGODAKA U ALUMINIJEVOJ MREŽI!

Datum objave: 09.07.2017

Nogometaši Intera vrlo su uspješno odradili generalku uoči starta prvenstva. Inter je u Zaprešiću svladao slovenskog prvoligaša Aluminij 5:1! Dva pogotka postigao je V. Blažević, po jedan Filipović, Puljić i Rak, dok je za goste strijelac bio Mesec.

Naša momčad povela je već u 3. minuti, Rak je ubacio iz kornera, a Filipović glavom poslao loptu u mrežu. Tri minute potom Dalić je odlično uputio loptu prema suparnikovom šesnastercu, a Puljić pucao i mreža gostiju po drugi put se zatresla. U 29. minuti Rak je ostvario dobar prodor i mirno realizirao priliku, a Aluminij je do kraja poluvremena smanjio zaostatak golom Meseca.

U drugom dijelu igre bilo je mnogo zamjena, ali Inter je postigao još dva pogotka, u oba navrata vješto je zabio V. Blažević, prvo u 79., potom i u 87. minuti.

Trener Samir Toplak nakon utakmice je bio vrlo zadovoljan. Rekao je:

-Sve je idealno završilo, uvjerljivo smo pobijedili slovenskog prvoligaša. Zadovoljan sam jer smo spojili onaj trijumf protiv Maribora, što je bilo neočekivano, s ovom visokom pobjedom. Sada smo puni samopouzdanja i sretan sam jer imam slatke brige. Bit će pakleno izabrati prvih 11 za petak i start prvenstva protiv Cibalije. Moramo biti pošteni i izabrati zaista najbolje.

Interov sastav: Santini, Begić, Filipović, Dalić, Haramustek, Šarić, Mazalović, Vukmanić, Rak, Tomičić, Puljić. Još su igrali: V. Blažević, Čirjak, Bosec, Bencun, Ćosić, Prenga, Ottochian, Fumić, Mikulić (I. Pezelj)