Inter Zaprešić

MINUS TRI PRETVORILI U VELIK BOD!

Datum objave: 19.04.2018

Nogometaši Intera u Koprivnici su izveli pothvat! Bili su u zaostatku od tri pogotka, no uspjeli su izjednačiti i osvojiti bod. U 30. kolu Hrvatski Telekom Prve lige utakmica Slaven Belupo – Inter okončana je rezultatom 3:3. Dva pogotka za našu momčad postigao je Mazalović, jedan Rešetar, dok su za domaćina pogađali Međimorec, Vidović i Trebotić.

Slaven je već nakon 22 minute imao vodstvo 3:0. Prvi je zabio u Međimorec u 6. minuti, da bi u 9. asistirao Vidoviću za drugi pogodak domaćina. U 22. minuti Trebotić je zakucao loptu pod gredu za 3:0 i, činilo se, odluku o pobjedniku. No, s time se nisu složili Interovi igrači.

U 44. minuti Rešetar je zatresao mrežu, iskoristivši odbijenu loptu vratara Markovića. To je prvi pogodak ovog juniora u službenoj seniorskoj konkurenciji, pogodak kojim je vratio nadu Zaprešićanima. Na samom isteku poluvremena domaći stoper Katić je zbog udaranja suparnika zasluženo dobio crveni karton, pa je Inter u nastavak ušao s igračem više.

U drugom poluvremenu igralo se jednosmjerno, nizali su se napadi gostiju. Prvu priliku nije realizirao Šarić, ali zato je Mazalović glavom postigao pogodak u 71. minuti i zaostatak smanjio na samo jedan pogodak. Dvije minute kasnije V. Blažević iz vrlo dobre pozicije puca pokraj vrata, nešto kasnije prijeti i Vukčević.

U 86. minuti Puclin ima situaciju za četvrti gol domaćina, ali Mrmić brani. Ubrzo se ušlo u dugotrajnu nadoknadu vremena, a u njezinoj šestoj minuti Inter je izborio jedanaesterac. U akciji je bio Rak, Musa na tlu zaustavio loptu rukom i sudac Župan opravdano je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Mazalović i sigurnim udarcem izjednačio na 3:3. Osvojen je bod, bravo dečki!

S. BELUPO: Marković, Međimorec, Katić, Šarlija, Kitanovski, Arap, Vidović, Delić, Trebotić (od 63. Puclin), Bouadla (od 68. Musa), Pejić (od 46. Purić).

INTER: Mrmić, Bosec, Prenga, Komorski (od 46. Dalić), Čeliković (od 63. Mamić), Postonjski, Mazalović, Šarić (od 63. V. Blažević), Vukčević, Rak, Rešetar.

Sudac: Župan (Bjelovar). (I. Pezelj)