cirjakrudes31

ČIRJAK POGOTKOM POTVRDIO USPON

Datum objave: 22.10.2017

Inter je pobjedom 3:1 protiv Rudeša upisao drugi uzastopni ligaški trijumf, odnosno treći u posljednja četiri kola. Momčad Samira Toplaka uhvatila je pravi ritam i učvrstila se u sredini tablice. Prvi pogodak Rudešu efektno je postigao Lovre Čirjak. Učino je to u desetom prvoligaškom nastupu za Inter, šestom koji je započeo od prve minute. Lovre priča:

-Iskoristili smo prvu priliku na utakmici, uspio sam zabiti, odmjerio sam i pogodio desnom nogom, iako mi je lijeva jača. U drugom smo poluvremenu potvrdili pobjedu i zasluženo osvojili nova tri boda. Dobro je, znatno smo odmakli od opasne zone. Ove dvije pobjede u nizu, protiv Slavena i Rudeša, pravi su nam vjetar u leđa, mnogo smo dobili na samopouzdanju.

Čirjak je Zadranin, prvoligaški nogomet igrao je za klub iz svog grada, kasnije je iskušao i slovensku ligu, nastupao je za Celje. Sada je u Zaprešiću, no od početka sezone nije sve bilo idealno.

-Trebalo mi je malo vremena za prilagodbu na novu momčad i trenerove zahtjeve. No, ide sve bolje, igram u prvih jedanaest, sada sam i zabio, očekujem da ću nastaviti s progresom.

Igrao je Lovre na nekoliko pozicija, desnom ofenzivnom veznom, lijevom bočnom, sada je na mjestu koje je najbliže ulozi lijevog krila.

-Stjecajem okolnosti morao sam 'pokrpati' neke pozicije, trudio sam se to korektno odraditi. Nadam se da ću se ustaliti na lijevoj strani napada, ali jasno je da ću prihvatiti sve što trener od mene zatraži. Momčad je na prvom mjestu.

Pred Interom je domaća kup-utakmica sa Sesvetama (srijeda, 25. listopada), potom ligaško gostovanje u Puli (ponedjeljak, 30. listopada).

-Ne znam kakav će sastav biti protiv Sesveta, no kakav god bude, idemo po plasman u četvrtfinale. U gostima kod Istre ni bod ne bio bio loš, ali nema razloga da i u Puli ne zaigramo na pobjedu, zaključio je sve uvjerljiviji Čirjak. (I. Pezelj)