Inter Zaprešić

LOŠE PROTIV RUDEŠA

Datum objave: 18.02.2018

Nogometaši Intera poraženi su u 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Rudeš je u Zagrebu, na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, upisao pobjedu 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, kada je, pokazalo se, odlučen pobjednik.

Već u 3. minuti zaprijetio je Galilea glavom, no bez efekta, a u 20. minuti domaćin je stigao do vodstva. Budimir je ubacio s lijeve strane, Mamić u šesnaestercu nije uspio zaustaviti loptu, a ona je došla do Andersona koji je zatresao Interovu mrežu. Naša momčad pokušala je izjednačiti, no u 30. minuti Rakov udarac zaustavio je vratar Čondrić.

Rudeš je u 35. minuti povisio vodstvo. Segado je oštro uputio loptu pred Mrmićeva vrata, a tamo se najbolje snašao Budimir za 2:0. Tako je Inter na poluvrijeme otišao s dva pogotka zaostatka.

Odmah na startu nastavka umjesto Zulima i Vukčevića ušli su Regan i V. Blažević. On je u 64. minuti imao veliku priliku za smanjenje zaostatka, no Blaževićev udarac iz blizine zaustavio je Čondrić. U 86. minuti Andrić je spustio loptu Postonjskom, ali ni on nije uspio pogoditi mrežu. Inter je u drugom poluvremenu igrao otvoreno, što je omogućilo i kontranapade Rudeša. Tako se u dvije velike prilike našao Turčin, u prvoj je pogodio vratnicu, drugu loptu zaustavio je Mrmić.

Interov trener Samir Toplak:

-Čestitam Rudešu na zasluženoj pobjedi. Mi smo radili velike pogreške i suparniku poklonili pogotke, bila su to dva nedopustiva kiksa. U drugom smo dijelu igrali otvoreno i riskirali. Nismo iskoristili prilike, ali mogli smo i primiti još poneki pogodak. Da, V. Blažević nas je mogao vratiti u igru, ali osim njegove prilike, ne zaboravljam ni onu Rakovu iz prvog poluvremena.

RUDEŠ: Čondrić, Grujević, Borevković, Mesarić, Pavić, Galilea, Segado, Anderson (od 84. Muić), Lulić (od 88. Glauder), Fazli (od 66. Turčin), Budimir.

INTER: Mrmić, Bosec, Grgić (od 65. Komorski), Prenga, Mamić, Postonjski, Mazalović, Zulim (od 46. Regan), Vukčević (od 46. V. Blažević), Rak, Andrić.

Sudac: Vidulin (Kanfanar). (I. Pezelj)