Komorski: Glatko ćemo ostati u ligi!

Datum objave: 28.07.2016

Mislav Komorski prošle se sezone pokazao kao vrlo pouzdana karika u Interovu obrambenom lancu. Ovaj 24-godišnji stoper odigrao je lani 31 prvenstvenu utakmicu za Zaprešićane, te iskazao niz vrlina. Logično je stoga da se od Komorskog i u novom izdanju Prve HNL traži visoka razina izvedbi.Inter je u novu sezonu kročio s dva poraza, dvaput je bilo 2:0 za suparnike, najprije Slaven Belupo u Koprivnici, potom i Osijek u Zaprešiću. Start, dakle, nije bio u skladu sa željama.

-Da, krenuli smo ispod očekivanja, započeo je Komorski. –Ostali smo bez nekoliko važnih igrača, momčad je u izgradnji. Još nismo dovoljno uigrani, ali, recimo, prvo poluvrijeme protiv Osijeka svakako predstavlja ohrabrenje.

U Zaprešić je stiglo dosta novih igrača.

-Pridošli igrači sigurno imaju kvalitetu, ali još se moramo posložiti. Bit će sve u redu, prvih 45 minuta s Osijekom pokazalo je da smo na dobrom putu. Možda nećemo igrati na isti način kao lani, kada smo imali Iliju Nestorovskog, no naći ćemo način da osmislimo igru koja će drugim igračima omogućiti postizanje pogodaka.

Osijek je prije nekoliko dana postigao dva pogotka i odnio bodove iz Zaprešića.

-Prvi gol nas je 'ubio'. Do tada smo bili bolja momčad, stvarali prilike. Da nismo primili taj pogodak, vjerujem kako bismo došli do pobjede. Probali smo izjednačiti, ali psihički smo potonuli i ostali bez bodova.

U subotu 30. srpnja Inter gostuje kod Cibalije. Utakmica u Vinkovcima dodatno je važna zna li se da nakon nje Zaprešićani igraju s dvije najjače hrvatske momčadi, Rijekom i Dinamom.

-Nije lako kad izgubiš prve dvije utakmice, a čeka te takav raspored. U Vinkovcima ćemo pokušati pobijediti ili bar remizirati. Vjerujem da to možemo. Bolji smo od Cibalije, iako je i ona dobra. No, bez obzira na ishod te utakmice, prvenstvo je dugo, tijekom 36 kola sve se može ispraviti.

U zaključku Komorski naglašava:

-Bolji smo od tri-četiri kluba u Prvoj HNL. Crne rezultatske serije mogu se dogoditi, ali uvjeren sam kako ćemo glatko ostati u ligi! (I. Pezelj)