Inter Zaprešić

KOLOSALNA POBJEDA U PULI

Datum objave: 27.04.2018

Inter je upisao kolosalnu pobjedu u Puli, naši igrači svladali su Istru 1961 4:2, u utakmici 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Po dva pogotka za Inter postigli su V. Blažević i Andrić, svaki od njih sada je na osam ligaških golova ove sezone.

U odličnoj predstavi Istra je povela u 19. minuti, strijelac Roce nakon dobrog prodora Ottochiana. Pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno našoj momčadi za preokret. U 48. minuti Rak je ubacio s desne strane, igrač domaćina (zato nema zaleđa) odbio loptu do V. Blaževića, koji iz blizine trese mrežu i poravnava rezultat. U 50. minuti Rak centrira s lijeve strane, a Andrić (vratio se nakon 40 dana) glavom iz blizine pogađa za vodstvo gostiju.

Istra je izjednačila u 63. minuti, strijelac Matei, te nastavila tražiti treći pogodak. U 73. minuti lijepo je pucao Ottochian, ali rapoloženi Mrmić bravurozno je obranio. U 87. minuti opravdano je dosuđen jedanaesterac za Inter, nakon prekršaj na Andriću. Tri minute su se domaćini bunili, a zatim je Andrić hladnokrvno realizirao udarac s bijele točke za novo vodstvo Zaprešićana. Konačnih 4:2 za goste postavio je V. Blažević u sučevoj nadoknadi, pribrano je realizirao kontru i zapečatio Interovu pobjedu.

ISTRA 1961: Iveša, Matas, Jovičić, Prce, Pavić, Vojnović, Bady, Jakić (od 74. Maksimović), Matei, Ottochian (od 90. Prelčec), Roce.

INTER: Mrmić, Bosec, Grgić (od 83. Komorski), Prenga, Mamić, Šiljić (od 72. Dalić), Mazalović, Vukčević, Rak (od 80. Haramustek), V. Blažević, Andrić.

Sudac: Pejin (Donji Miholjac). (I. Pezelj)