Inter Zaprešić

INTER – RUDEŠ 3:0

Datum objave: 02.09.2018

Inter je u utakmici 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige svladao Rudeš 3:0. Naša momčad odigrala je izvrsno prvo poluvrijeme, postigla tri pogotka i već tada otklonila sve dvojbe o pobjedniku. Strijelci su bili Andrić (11 m), Burzanović i Šimunec.

U 14. minuti Muhar je proigrao Valentića koji je ubacio s lijevog krila, a Oluić u šesnaestercu igrao rukom. Sudac Vidulin dosudio je kazneni udarac, kojega je u pogodak sigurnim udarcem pretvorio kapetan Andrić. U 23. minuti vodstvo je povećano na 2:0. Opet je u akciji bio Muhar, odigrao za Andrića, a on asistirao Burzanoviću. Uslijedio je efektan udarac razigranog Crnogorca i lopta se po drugi put našla u mreži gostiju. Konačan rezultat postavio je Šimunec snažnim udarcem u 40. minuti. Prethodno je Rak ubacio u šesnaesterac, ubrzo lopta došla do Interovog stopera koji nije pogriješio i zapravo osigurao našoj momčadi sva tri boda.

U drugom poluvremenu Interova izvedba nije bila tako impresivna kao u prvom, no naš sastav i dalje je kontrolirao utakmicu. Istaknuo se i Kelava obranama udaraca Klepača i Mrkonjića, a najefektniji potez domaćina u tom je dijelu igre bio snažan i ipak nedovoljno precizan udarac Burzanovića u 79. minuti. Rezultat se, dakle, nije mijenjao i Inter je zadržao kapital od 3:0.

Trener Samir Toplak:

-Odigrali smo vrhunski, naročito u prvom poluvremenu. Imali smo brzu pas-igru, očito smo već sada 'na ti' s novim terenom. Bili smo vrlo konkretni u napadačkim akcijama, postigli tri gola u prvih 40 minuta. U nastavku smo malo stali, pa je i Rudeš došao do prilika, ali imali smo ih i mi. Nitko Rudeš do ove utakmice nije 'razbio' i moji dečki zaslužuju čestitke... Opet smo malo mijenjali koncepciju igre, a Andrić i Burzanović pokazali su se kao 'opak' tandem.

INTER: Kelava, Haramustek, Prenga, Šimunec (od 46. J. Čeliković), Valentić, Ćulum, Muhar, Vukčević, Burzanović (od 85. Mamut), Rak (od 62. Vuk), Andrić.

RUDEŠ: Picak, Oluić, Soldo, Obanor, Boršić, Marques, F. Vojković (od 46. Mišković), Klepač (od 70. Aires), Mrkonjić (od 84. Tomičić), Falinski, Petrović.

Sudac: Vidulin (Kanfanar). (I. Pezelj)