Inter Zaprešić

Važna pobjeda

Datum objave: 05.10.2018

Inter je ostvario vrlo bitnu pobjedu u 10. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Naša momčad u Zaprešiću je rezultatom 2:1 svladala Lokomotivu, koja je nakon devet kola zauzimala drugo mjesto na tablici. Oba pogotka za Inter postigao je Mamut, dok je za Lokomotivu zabio Kastrati.

Utakmica nije dobro počela za naš sastav, jer su u 14. minuti gosti izveli brzu akciju koja je okončana pogotkom. Uzuni je proigrao Kastratija, a on ušao u šesnaesterac i poslao loptu u mrežu. Inter je uzvratio dobrim ubačajima Postonjskog iz kornera, no oni nisu adekvatno iskorišteni. Izjednačenje je stiglo u 20. minuti. Andrić je izborio slobodan udarac na gotovo 30 metara udaljenosti od vrata gostiju. Izvođač je bio Mamut, uputio je neugodnu loptu koja je, uz slabu reakciju vratara Grbića, završila u mreži. Do kraja poluvremena pokušao je Muhar, zatim Ivanušec za goste, a u 45. minutin Haramustek je mrvicu zakasnio na Mamutovu ubačenu loptu.

Nastavak je bio vrlo sadržajan. U 54. minuti Andrić je odgurnut u kaznenom prostoru, ali sudac Vidulin nije se oglasio. Pet minuta kasnije Matković je obranio udarac Kastratija, a u 64. minuti Inter je došao do pogotka vrijednog pobjede. U akciji su sudjeloavli Bosec, Postonjski i Andrić, nakon čega je pucao Vukčević. Njegov udarac vratar Grbić odbio je do Mamuta, koji je prisebno poslao loptu u mrežu. Treći Mamutov gol u ovom prvenstvu, čemu je pridodao i tri asistencije, što govori kako izvrsno koristi ukazanu mu minutažu.

Do kraja utakmice bilo je prilika na obje strane. Interov vratar Matković bio je raspoložen i odličnim obranama zaustavljao pokušaje gostiju. U 88. minuti Postonjski je iz slobodnog udarca pogodio gredu... Ukupno, Inter je održao prednost i upisao dragocjenu pobjedu. Svaka čast dečki!

Samir Toplak zbog suspenzije nije vodio momčad ni u ovoj utakmici. Uspješno ga je mijenjao Branko Lađević koji je nakon pobjede kazao:

-Bila je ovo jako teška utakmica, jer se nakon četiri poraza trebalo vratiti u normalu. Ušli smo u igru s puno straha, bilo je pogrešaka, ali kasnije smo zasluženo došli do preokreta i pobjede. Bili smo taktički dobri, igrali pametno, a zalaganje je bilo na visokoj razini. Nakon serije poraza mnogo smo razgovarali s igračima, podsvijest je čudna stvar. Nije bilo jednostavno, no uspjeli smo i došli do ove važne pobjede.

INTER: Matković, Haramustek (od 52. Bosec), J. Čeliković, Šimunec, Valentić, Postonjski, Muhar, Vukčević, Andrić, Vuk (od 90. Luštica), Mamut (od 82. Ćulum).

LOKOMOTIVA: Grbić, Kolinger, Majstorović, Datković (od 76. Drožđek), Hujber (od 46. Krstanović), Burić (od 88. Babić), Uzuni, Ivanušec, Lecjaks, Kastrati, Radonjić.

Sudac: Vidulin (Kanfanar) (I. Pezelj)