INTER – HAJDUK 2:2

Datum objave: 24.07.2017

Inter je u 2. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na svom terenu remizirao s Hajdukom, rezultat glasi 2:2. Naša momčad je, pred ugodno popunjenim tribinama, nakon prvog poluvremena gubila 0:2, ali u nastavku je uspjela izjednačiti, pritom propustivši priliku za osvajanje sva tri boda.

Hajduk je u prvom poluvremenu bio znatno bolji suparnik. Gosti su od početka nametnuli presing i nizali opasne situacije pred Interovim vratima. Ubrzo su stigli i golovi, nakon dobrih akcija mrežu su zatresli Savvas u 14. i Vlašić u 21. minuti. Naša momčad nikako nije uspijevala uhvatiti ravnotežu i mogla je primiti još poneki pogodak.

Na startu nastavka trener Samir Toplak u igru je poslao Ćosića i Vukmanića, a u svlačionici ostavio Boseca i Čirjaka. Drugo poluvrijeme Inter je odigrao znatno koncentriranije i konkretnije. Istina, u 57. minuti Fomitschow je pogodio vratnicu i propustio dodatno povećati Hajdukovu prednost. Nakon toga u prilici se našao Puljić, ali obrana gostiju blokirala je njegov udarac.

Inter je zaostatak smanjio u 61. minuti. Rak je dobro izveo korner, a Šarić glavom poslao loptu u mrežu. U 64. minuti stiglo je izjednačenje. Juranović je vratio unazad loptu koje se domogao Puljić i odmjerenim udarcem zatresao mrežu gostiju.

Obje momčadi u završnici su pokušale doći do sva tri boda, a najbolju priliku imao je V. Blažević, koji u 83. minuti nije uspio svladati Stipicu. No, bez obzira na to, naša momčad zaslužuje čestitke zbog stizanja velikog zaostatka i osvajanja važnog boda.

Trener Toplak nakon utakmice je izjavio:

-Zbog ovakvih utakmica nogomet je najpopularnija igra.U prvom poluvremenu nije nas bilo nigdje, igrali smo bojažljivo i netočno, mogli primiti pet-šest golova.U nastavku su nam se stvari poklopile, imali smo i sreće, ali imao je sreće i Hajduk, jer smo propustili priliku za pobjedu. Sretan sam što smo se vratili nakon 0:2, pokazali smo da ova momčad ima kuražu i kvalitetu.

INTER: Santini, Bosec (od 46. Ćosić), Filipović, Dalić, Haramustek, Mazalović, Šarić (od 83. Postonjski), Čirjak (od 46. Vukmanić), Rak, V. Blažević, Puljić.

HAJDUK: Stipica, Juranović, Carbonieri, Lopez, Fomitschow, Savvas (od 62. Šehić), Radošević, Kožulj, Vlašić, Ohandza (od 78. Erceg), Pešić (od 71. Said).

Sudac: Zebec (Varaždin). (I. Pezelj)