INTER – CIBALIA 3:1

Datum objave: 16.07.2017

Inter je na startu Hrvatski Telekom Prve lige svladao Cibaliju 3:1 i na odličan način zakoračio u novu sezonu. Pogotke za našu momčad postigli su Puljić u 45. minuti (11 m) i V. Blažević, koji je mrežu gostiju zatresao dvaput, u 57. i 84. minuti. Strijelac za vodeći gol gostiju bio je Pervan u 23. minuti.

Vinkovčani su u Zaprešiću zaigrali hrabro i otvoreno, što je nagrađeno Pervanovim pogotkom na asistenciju Čuljka. No, kako je igra odmicala, Inter je bivao sve bolji. U 44. minuti veliku priliku, nakon dodavanja Raka, propustio je V. Blažević, no na poluvrijeme se ipak otišlo s izjednačenim rezultatom. U 45. minuti Šarić je pucao, Tomašević igrao rukom, a sudac Jović dosudio kazneni udarac. Siguran realizator s bijele točke bio je Puljić.

Inter je u pravom trenutku izjednačio, a potom odigrao vrlo dobro drugo poluvrijeme. U 57. minuti Filipović je ubacio u šesnasterac Cibalije, loptu najprije zahvatio Šarić, a V. Blažević vješto postigao pogodak. Cibalia je pokušala izjednačiti, ali sve dvojbe otklonio je V. Blažević u 84. minuti. Vukmanić je prethodno fino proigrao Raka, on odlično asistirao, a Vlatko postigao svoj drugi, Interov treći pogodak.

Nakon dobre igre i vrijedne pobjede trener Samir Toplak je rekao:

-Sretan sam i zadovoljan! Bila je to tipična utakmica za prvo kolo, s dosta nepoznanica i nervoze. V. Blažević je propustio veliku priliku za izjednačenje, no ipak smo na vrijeme zabili i skinuli težak teret s leđa. U drugom poluvremenu odigrali smo jako dobro, postigli još dva pogotka i osvojili bodove.

INTER: Santini, Bosec, Filipović, Dalić, Haramustek, Mazalović, Šarić, Čirjak (od 71. Vukmanić), Rak (od 88. Tomičić), V. Blažević (od 86. Ottochian), Puljić.

CIBALIA: Šubarić, Karamarko, Zgrablić, Tomašević, Čuljak, Plum, M. Mišić, P. Mišić, Pervan (od 69. Vitaić), Šimunac (od 61. Galić), Štrkalj (od 76. Dabro).

Sudac: Jović (Zagreb). (I. Pezelj)