inter_vinogradar_041218

INTER U POLUFINALU KUPA!

Datum objave: 04.12.2018

Inter se plasirao u polufinale Kupa Hrvatske! Naša momčad u četvrtfinalnoj utakmici ugostila je vodećeg trećeligaša Vinogradar i svladala ga 3:0. Na taj način Inter je ušao među četiri najbolje momčadi u Kupu, a na takav plasman čekao je više od 25 godina. Naš klub bio je u polufinalu 1993. godine, poražen je tada od Dinama, a valja podsjetiti da je godinu prije, 1992., Inter osvojio Kup.

Prvi pogodak Vinogradaru zabio je Andrić u 12. minuti, kvalitetno je pucao glavom i iskoristio ubačaj Brezovca. U 23. minuti za 2:0 pogodio je Muhar, snažno je gađao s više od 25 metara i iznenadio vratara Bašića. Inter je brzo došao do ugodne prednosti, ali u 32. minuti ostao je s igračem manje. Brezovec je nesmotreno prikupio dva žuta kartona i morao je napustiti igru. Odmah je reagirao trener Toplak, izvukao Ajayija i umjesto njega na teren poslao Postonjskog koji je popunio vezni red. U 44. minuti odlična prilika ukazala se Štulecu, ali igrač gostiju neprecizno je pucao.

U drugom poluvremenu Inter je bez većih teškoća održavao prednost, da bi Bosec u 76. minuti povisio na 3:0. Spustio se desnim krilom i zatim lijevom nogom poslao loptu u mrežu. Do kraja utakmice vidjeli smo dvije atraktivne intervencije Matkovića, kao i propuštenu vrlo obećavajuću kontru Intera. No, najbitnije, naša momčad napravila je seriju pobjeda (Rudeš, Istra 1961, sada i Vinogradar) te izborila nastup u polufinalu Kupa.

Trener Samir Toplak:

-Najprije čestitam Vinogradaru na svemu što je taj klub napravio, ispisuju jednu lijepu priču. Naravno, presretan sam našim ulaskom u polufinale. Do izražaja je došla velika razlika u kvaliteti, Vinogradar ipak ne može pratiti ritam prvoligaša. Dogodila nam se i velika glupost, isključen nam je najiskusniji igrač Brezovec. Stoga smo se u većoj mjeri morali potrošiti za prolaz. Sada smo nanizali tri pobjede, imamo stabilnost, igrači su ušli u formu, dobro stojimo na terenu, teško primamo golove. Zato mogu reći da je ova polusezona, bez obzira na preostale dvije utakmice, već sada uspješna.

INTER: Matković, Bosec, Prenga, J. Čeliković, I. Čeliković, Brezovec, Muhar, Vukčević (od 65. Vuk), Rak (od 79. Zulim), Ajayi (od 35. Postonjski), Andrić.

VINOGRADAR: Bašić, Čakarun (od 51. Topić), Bagarić, Ivkovčić, Grdenić, Dučkić, Povrženić, Bjelanović, Šćrbec (od 84. Ramčić), Štulec (od 77. Jozić), Prijić.

Sudac: Vučković (Zagreb). (I. Pezelj)