Inter Zaprešić

INTER SVLADAO I ISTRU

Datum objave: 25.03.2018

Nogometaši Intera svladali su Istru 1961, naša momčad upisala je pobjedu 1:0, strijelac Rak u 68. minuti. Riječ je o zaostaloj utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige, dvoboju koji je tri puta odgađan zbog vremenskih neprilika.

Inter je došao do nove pobjede, povezao trijumfe nad Lokomotivom i Istrom, a računamo li i remi u Osijeku, naša momčad je u te tri utakmice prikupila odličnih sedam bodova.

Utakmica s Istrom nije bila lagana. Inter je u određenim dijelovima prvog poluvremena djelovao poletno, ali nije to bila izvedba na razini one protiv Lokomotive. Kasnije je igra bila poprilično razvodnjena, ali baš u takvoj situaciji momčad Samira Toplaka znala je reagirati i pronaći put do trijumfa.

U prvom poluvremenu nije bilo naročitih prilika za pogotke. Nastavak je krenuo u sličnom tonu, ali u 68. minuti Inter je dođao do kapitalnog pogotka. Postonjski je odigrao dugu loptu na V. Blaževića, on krenuo prema vratima. Stoper gostiju Zgrablić u toj je sitiuaciji želio otkloniti opasnost, ali zapravo je proigrao Raka, koji je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca zatresao mrežu. Upravo su V. Blažević i Rak nešto ranije ušli u igru, što znači da su Toplakove izmjene bile pun pogodak.

Do kraja utakmice Vukčević i Rak pokušali su postići drugi pogodak domaćina, a na drugoj strani lijepa prigoda ukazala se Matasu, no nove promjene rezultata nije bilo i bodovi su ostali u Zaprešiću.

Samir Toplak je nakon pobjede izjavio:

-Tvrda utakmica, onakva kakvu smo očekivali. Nije bilo ljepote i tečnosti, nismo uspjeli razviti kombinatoriku na željeni način. Istra je dobra momčad i utakmica je išla prema remiju. U takvoj situaciji onaj tko prvi zabije, ulazi u veliku prednost. Mi smo u tome uspjeli, a kad ovako dobijete utakmicu, to govori o karakteru momčadi. Ostvarili smo važnu pobjedu, i to bez Prenge, Mamića i Andrića.

INTER: Mrmić, Bosec, Grgić, Komorski, Čeliković, Postonjski (od 90. Regan), Mazalović, Šarić, Vukčević, I. Blažević (od 59. V. Blažević), Ljubanović (od 53. Rak).

ISTRA 1961: Iveša, Matas, Zgrablić, Prce, Čuljak, Jakić (od 85. Prelčec), Maksimović, Matei, Vojnović, Ottochian (od 74. Kerić), Roce (od 83. Pavić).

Sudac: Gabrilo (Split). (I. Pezelj)