INTER – SPLIT 1:0

Datum objave: 18.05.2017

Nogometaši Intera u 34. kolu Prve HNL svladali su u Zaprešiću Split 1:0. Pogodak odluke djelo je Kolara, a naša momčad na ovaj je način i teorijski osigurala nastupanje u Prvoj HNL i u sljedećoj sezoni.

Nije to bila jednostavna utakmica, Zaprešićani opet oslabljeni, ali sa silnom željom za pobjedom i potvrdom prvoligaškog statusa. Uspjeli su i zaslužuju čestitike!

U prvom poluvremenu bilo je nekoliko obećavajućih Interovih akcija, ali bez pravog finiša. U 28. minuti Kolar je solidno pucao, no vratar Duka je obranio. Na odmor se otišlo bez pogodaka, no nastavak je donio razriješenje ovog dvoboja. U 47. minuti dobra akcija Šarića i Kolara, no lopta je završila u korneru. U 53. minuti, međutim, Inter je bio efikasan. Ottochian je prošao po lijevom krilu i odigrao za Kolara, koji je snažnim i preciznim udarcem postigao jedini pogodak na utakmici. Bio je to Kolarov peti ligaški gol u ovoj sezoni.

U 73. minuti Inter je bio blizu povećanja vodstva. Postonjski je ubacio iz kornera, a Puljić glavom poslao loptu u gredu. Dobru mogućnost nije iskoristio Mujagić u 80. minuti, a u sučevoj nadoknadi Ugrina nije dobro zahvatio loptu i Interov vratar Mrmić zaustavio je udarac.