Inter vs Slaven 1:1

Datum objave: 17.04.2017

Nogometaši Intera na svom su terenu, u 28. kolu Prve HNL, remizirali sa Slavenom Belupom. Utakmica je okončana rezultatom 1:1, a naša je momčad na taj način povećala prednost pred Splitom na osam bodova.

Inter je poveo već u 7. minuti, kada je Puljić izvrsno pucao s više od 20 metara i pogodio rašlje vrata gostiju. Briljantan potez Puljića, kojemu je ovo bio deseti prvenstveni pogodak u sezoni.

Do kraja poluvremena igralo s s dosta prekida, nije bilo tečnosti, a rezultat se nije mijenjao. U nastavku su gosti krenuli odlučnije prema Mrmićevim vratima, a najbolju priliku imao je Heber u 57. minuti, kada je pogodio vratnicu.

Slaven je izjednačio u 83. minuti, Bouadla je ubacio loptu u šesnaesterac, a na drugoj stativi najbolje se snašao Burić i poslao loptu u mrežu. Odmah potom, u 84. minuti,  vratar Mrmić je, sprečavajući opasan napad gostiju, napravio prekršaj i zaradio crveni karton. Pred vrata je tako morao junior Madžar, kojega je trener Toplak uveo umjesto Kolara, a Inter je utakmicu završio igrajući s trojicom stopera.

Do kraja igre naša je momčad održala remi, a u samoj završnici ukazala se prilika Puljiću, no ovaj put nije bio precizan.

Samir Toplak je nakon dvoboja  kazao:

-Utakmica je bila teška, takvu smo i očekivali. Dobro smo otvorili, brzo poveli, nakon čega nam Slaven nije stvarao naročite prilike. Ipak, primili smo gol iz prekida, kasnije s igračem manje došli do boda. Šteta što smo ispustili pobjedu, na kraju smo zadovoljni i bodom.

INTER: Mrmić, Mesfin, Filipović, Komorski, Čale (od 75. Bosec), Mazalović, Šarić, Brlečić (od 82. Begić), Puljić, Postonjski, Kolar (od 85. Madžar).

S. BELUPO: Blažević, Purić (od 76. Burić), Međimorec, Jovičić, Melnjak, Stevanović (od 56. Ivanovski), Katić, Barić, Bouadla, Heber, Tadić (od 46. Arap).

Sudac: Strukan (Split). (I. Pezelj)